مجله تفر یحی آموزشی

چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها Reviewed by Momizat on . چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها جامعه ما باید به گونه ای باشد که فرد بعد از جدایی از همسر خود به هر دلیلی دوباره بتواند به شروع  یک رابطه تازه ن چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها جامعه ما باید به گونه ای باشد که فرد بعد از جدایی از همسر خود به هر دلیلی دوباره بتواند به شروع  یک رابطه تازه ن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » زناشویی » دانستنهای قبل از ازدواج » چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها

چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها

چند راهکار کلیدی برای دوباره ازدواج کردن خانمها

12m

جامعه ما باید به گونه ای باشد که فرد بعد از جدایی از همسر خود به هر دلیلی دوباره بتواند به شروع  یک رابطه تازه نیاز دارد خیلی از مردم فکر میکنن به دلیل فوت همسر و یا جدایی زندگی مشترک فرد برای همیشه تمام شده است و باید تا آخر زندگی تنها بماند و این خلاف قواعد سلامت و زندگی می باشد.

هر فردی نیازهای مختلفی (از فیزیولوژیک گرفته تا نیاز به امنیت، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن) دارد که در صورت برآورده نشدن، آسیب خواهد دید. بسیاری از افرادی که به هر دلیلی تن به ازدواج مجدد نمی دهند، دچار افسردگی هایی می شوند که در نهایت منجر به آسیب های مختلف جسمی و روانی خواهد شد.

فرد بعد از فوت و یا جدایی از همسر خود قطعا به مدت زمانی برای بهبود روانی نیاز دارد که مدت زمان آن یک سال میباشد و حتما فرد باید در این مدت زمان مجدد ازدواج نکند این یک سال باید صرف بازیابی فرد از دردها، غمها و آسیبهای روانی شود و همه این موارد مانع از شکل گیری سریع یک رابطه تازه خواهد شد.

خانمهایکه به هر دلیلی از همسران طلاق یا جدا شده و یا به هر نحوه ی همسر خود را از دست داده اند علاوه بر تأمین مایحتاج زندگی نیازهای عاطفی، جنسی، روحی و روانی آنها را نیز تأمین می کند و برای سلامت روان آنها امری ضروری است.متأسفانه در کشور ما به دلیل فرهنگ سازی اشتباه، بعضی از افراد تا آخر عمر به دلیل مرگ همسر با یاد و خاطره او زندگی می کنند و همین امر می تواند ضربه سختی را به آنها وارد سازد.

1.به رواشناس مراجعه نمایید:

همه آقایان و ازدواج ها مثله هم نیستند. قبل از ازدواج دوباره برای رفع نقاط ضعف خود تلاش نمایید. و قبل از ازدواج مجدد رفتارهای اشتباه گذشته را کنار گذاشته تا در ازدواج دوم موفق تر باشید.

یادتان نرود بعد از جدایی با تجربه تر شده اید و با آدم قبل از ازدواج اول متفاوت هستید.

شما باید به مرحله ای برسید که به ازدواج قبلی خود دوباره فکر نکنید.غم ناشی از طلاق هنوز به صورت پررنگ در زندگی تان حضور نداشته باشد یا مدام نخواهید از همسر قبلی تان انتقام ذهنی بگیرید.

خیلی ها تمام شکست های ازدواج قبلی خود را به همسر سابق خودشان نسبت داده برای همین برای ازدواج دوم فقط به دنبال آدمی می گردند که نقطه مقابل همسر قبلی شان باشد!

سهم خودتان را واقع بینانه از فرآیند طلاق قبلی معلوم کنید. یادتان باشد حالا شما باتجربه تر هستید، سن تان بیشتر است و راحت تر می توانید درباره خودتان قضاوت کنید. آن مشکلاتی را که شما در به وجود آمدن شان مقصر بوده اید از آن مشکلاتی که همسر قبلی تان مقصر آن بوده، یا فقط به خاطر متفاوت بودن شخصیت شما و همسر سابق تان اتفاق افتاده است از هم جدا کنید. برای اصلاح رفتارهایی که به نظر خودتان نادرست است، همچنین برای یادگرفتن مهارت هایی که در ازدواج قبلی آنها را بلد نبوده اید، مثلا مدیریت خشم یا گفت وگوی منطقی با همسر و … حتما برنامه مشخصی داشته باشید.

٢- احساسات خود را تعمیم ندهید؛

این امر بسیار با اهمیت است که بدانید دقیقاً به چه دلیل از همسرتان جدا شده اید. اغلب اوقات از زبان خانم های مطلقه می شنوید که می گویند: ” از هر چه مرد است بیزارم” . این جمله مهم است و چنانچه فرزند دارید می تواند خطرناک هم باشد، چرا که نفرت و احساسات منفی همسر سابق خود را به همه مردان ربط داده اید و بی اعتمادیتان را ناخواسته می توانید به فرزند تان نیز منتقل سازید.

3- اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهید؛

اگر احساس می کنید تجربه ناکامی شما باعث شده است اکنون خود را شخصی نالایق برای ازدواج مجدد بدانید لازم است با اعتماد به نفس بالا تلاش کنید این احساس را تغییر دهید، چرا که احساساتی از این قبیل تا حدی پس از تجربه طلاق طبیعی است و از شما که به مشکل خود، آگاهی دارید انتظار می رود بتوانید احساس خود ارزشمندی را با تمام نیرو به خودتان برگردانید.

4- مهارت کنترل اضطراب را فرا بگیرید و آرامش خود را حفظ کنید؛

طلاق به دلیل این که خود یک استرس بسیار شدید است، به طور ناخودآگاه فرد را نسبت به رویداد های استرس زای دیگر در زندگی بیش از پیش، حساس می کند. بنابراین لازم است با کسب مهارت های لازم از طریق کمک گرفتن از مشاوره تخصصی، این اضطراب ها را از خود دور کنید و بدانید که اعتماد از دست رفته در شما، با تلاشتان در زمینه کاهش اضطراب و افزایش عزت نفس توسط خود شما دوباره به دست خواهد آمد.

5- مسئولیت انتخاب خود را بپذیرید؛

در نهایت هر انتخابی داشته اید مسئولیت آن را بپذیرید: اگر تصور می کنید تصمیم به جدایی، بهترین تصمیم در شرایط خاص شما در گذشته تان بوده است ؛ ترس را کنار بگذارید، خود را با هیجاناتی از قبیل سرزنش خود و احساس گناه آزار ندهید و بدانید که با در نظر گرفتن وبه کارگیری نکاتی که گفته شد، دیگر محکوم به تکرار آینده ای مشابه گذشته نخواهید بود.

٦- وسواس نداشته باشید؛

واقع گرا باشید.به هر حال در فرهنگ ما موارد ازدواج برای شما به عنوان یک فرد طلاق گرفته (چه مرد و چه زن) محدودتر است. اگر بخواهید ملاک های دست بالایی برای ازدواج در نظر بگیرید این موارد محدودتر و محدودتر می شود.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا