مجله تفر یحی آموزشی

شکست برزیل در جام جهانی مقابل ایران / فوتسال شگفتی ساز شد Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : تیم ملی فوتسال  ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال دست به خلق شگفتی زد و در ضربات پنالتی از سد برزیل گذشت. به گزارش وبسایت نود مجله اینترنتی کافه 7 : تیم ملی فوتسال  ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال دست به خلق شگفتی زد و در ضربات پنالتی از سد برزیل گذشت. به گزارش وبسایت نود Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ورزشی » شکست برزیل در جام جهانی مقابل ایران / فوتسال شگفتی ساز شد

شکست برزیل در جام جهانی مقابل ایران / فوتسال شگفتی ساز شد

مجله اینترنتی کافه 7 : تیم ملی فوتسال  ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال دست به خلق شگفتی زد و در ضربات پنالتی از سد برزیل گذشت.

به گزارش وبسایت نود، دیدار تیم های ملی فوتسال ایران و برزیل از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۶ فوتسال کلمبیا از ساعت ۲ بامداد پنجشنبه آغاز شد و در وقت های قانونی و اضافه به تساوی انجامید.

دو تیم در وقت های عادی و اضافه به تساوی چهار بر چهار رسیدند و در ضربات پنالتی تیم ایران با نتیجه سه بر دو به برتری رسید و با حذف مدافع عنوان قهرمانی جهان به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

5e568580cbacd656b557df099c23d0fb_240_150_cropcenter

تیم ایران در نیمه اول با دو گل فالکائو ستاره کهنه کار تیم برزیل عقب افتاد اما موفق شد یک گل را توسط حسین طیبی جبران کند و با همین نتیجه وارد نیمه دوم شود.

در دقیقه ۲۹ نیمه دوم دیگوئینیو بار دیگر اختلاف را برای برزیل به دو گل رساند اما دو دقیقه بعد افشین کاظمی حساب کار را به سه بر دو تغییر داد. سه دقیقه مانده به پایان نیمه دوم ناظم الشریعه با ورود محمد کشاورز و خروج علیرضا صمیمی از دروازه ایران را پنج نفره کرد و بلافاصله علی اصغر حسن زاده گل تساوی را برای ایران به ثمر رساند تا کار به وقت اضافه بکشد.

بازی در وقت های اضافه اول و دوم با تساوی ادامه داشت که دو دقیقه مانده به پایان بازی فالکائو بار دیگر گل چهارم و برتری برزیل را به ثمر رساند. اما این پایان کار نبود و ایران بار دیگر بازی را پنج نفره کرد و این بار خود کشاورز با یک گل چیپ و زیبا بازی را به تساوی کشاند تا تعیین برنده بین ایران و برزیل به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی رودریگو و فالکائو برای برزیل گلزنی کردند و آری پنالتی اش را خراب کرد تا ایران با تبدیل هر سه پنالتی خود به گل توسط حسن زاده، سنگ سفیدی و اسماعیل پور به برتری دست یابد.

علیرضا صمیمی دروازه بان ایران از چهره های درخشان تیم ملی در مقابل برزیل بود و بارها با عکس العمل های خود مانع از فرو ریختن دروازه ایران شد.

تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، محمد کشاورز، علی‌اصغر حسن‌زاده و مهدی جاوید وارد زمین مسابقه شد. همچنین برزیلی‌ها با ترکیب اولیه تیاگو، آری سانتوس، دیگو هنریکو زوفو، رافائل رتو و فرناندینهو وارد زمین مسابقه شدند.

این اولین پیروزی تاریخ فوتسال ایران مقابل برزیل بود و در ۲۳ مسابقه قبلی، ۲۱ شکست و ۲ تساوی مقابل این تیم قدرتمند متحمل شده بودیم. برزیل برای اولین بار از صعود به فینال بازماند.

ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی روز چهارم مهر باید به مصاف پاراگوئه بود.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا