مجله تفر یحی آموزشی

اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال ۱۳۹۵ Reviewed by Momizat on . اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال 1395 امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال 1395" به گزارش سایت کافه سون و به نقل از خ اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال 1395 امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال 1395" به گزارش سایت کافه سون و به نقل از خ Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار جامعه » اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال ۱۳۹۵

اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال ۱۳۹۵

محبوب کن - فیس نما

اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال ۱۳۹۵

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”اعلام رسمی اولویت های حج تمتع(واجب) سال ۱۳۹۵”

به گزارش سایت کافه سون و به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران ایرنا:

به گزارش ایرنا به نقل از سازمان حج و زیارت، تمام دارندگان قبض ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا ۲۰ خرداد ۱۳۸۵، می توانند از روز ۲۳، ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه سال جاری بر حسب استان محل سکونت برای ثبت نام به کاروان ها مراجعه کنند.
درادامه این اطلاعیه آمده است: اطلاعات کاروان های حج سال ۱۳۹۵ به همراه اسامی مدیران کاروان، در استان ها، روزهای ۲۰ و۲۱ بهمن ماه از طریق روزنامه های کثیرالانتشارمحلی به چاپ خواهد رسید.
سازمان حج درادامه این اطلاعیه آورده است: واجدان شرایط تشرف به حج تمتع سال آینده می توانند علاوه بر مراجعه حضوری به هر یک از مدیران کاروان ها به صورت غیر حضوری نیز از طریق پایگاه اینترنتیwww.haj95.haj.irکاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل ثبت نام را دنبال کنند.
این اطلاعیه آمده است: سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه گذرنامه بین المللی واجدین شرایط تشریف می بایست حداقل تا نیمه اسفند سال ۱۳۹۵ اعتبار داشته باشد از کسانی که فاقد گذرنامه هستند و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ اعلام شده است خواست در فرصت مناسب نسبت به دریافت و یا تمدید مهلت گذرنامه خود به صورت انفرادی اقدام کنند.
این سازمان آورده است: ضمنا تمامی کسانی که قصد واگذاری قبوض ودیعه گذرای حج تمتع خود را به بستگان درجه یک (پدر، مادر، برادر، خواهر، و فرزند) دارند و یا قبلا واگذار کرده اند لیکن در سامانه جامع نقل و انتقال ثبت و طی مراحل نکرده اند می بایست قبل از فرارسیدن روز ثبت نام مراتب انتقال را حتما در سامانه اعلام شده با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مجاز در استان یا شهرستان خود ثبت و مراحل مربوطه را طی کنند.
درادامه تاکید شده است: اطلاعیه تکمیلی سازمان حج در زمینه مشمولین تشرف به حج و ثبت نام در کاروان ها در روزهای شنبه، یکشنبه به تاریخ ۱۷ و ۱۸ بهمن ماه در روزنامه ها به چاپ خواهد رسید.
براساس اعلام مسئولان سازمان حج امسال نیز هزینه اعزام به حج تمتع در دو قسط از زائران دریافت خواهد شد.
امسال ۶۴ هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان سعودی شدند که به دلیل عدم مدیریت مسئولان سعودی بیش از هشت هزار نفر از حجاج جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۴۶۴ نفر از هموطنان کشورمان بودند که هم اکنون ۱۰ نفر از این تعداد مفقود هستند.

haj_cafeseven.net_

۴۹۰ total views, 2 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا