مجله تفر یحی آموزشی

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه Reviewed by Momizat on . درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه   درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه طنز: برجام کاری کرده که نمی‌تونم برای دخترم جهیزیه بخرم! دستم را از روی ش درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه   درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه طنز: برجام کاری کرده که نمی‌تونم برای دخترم جهیزیه بخرم! دستم را از روی ش Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار جامعه » درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

ما از وزارت خارجه درخواست جهیزیه داریم

 

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

طنز: برجام کاری کرده که نمی‌تونم برای دخترم جهیزیه بخرم! دستم را از روی شانه اش برداشتم و گفتم: تو که اصلاً دختر نداری! با عصبانیت گفت: درسته! ولی اگه داشتم با این اوضاع اقتصادی نمی‌تونستم جهیزیه اش را تأمین کنم.

نگرانی های آقای دلواپیش

آیدین سیارسریع: آقای دلواپیش امروز آشفته و پریشان بود. دائم در تحریریه قدم می‌زد و از خودش رفتارهای عجیب و غریب نشان می‌داد. آمد نشست کنارم. گفتم: چیه؟ چرا تار سبیلات رو داری می‌کنی؟ گفت: سیارسریع! داغونم! گفتم: باز چی شده؟ گفت: تأثیرات اقتصادی برجام را در زندگی خودم و مردم احساس نمی‌کنم. من که سخت مشغول تایپ کردن بودم و حوصله این حرف‌ها را نداشتم بدون اینکه سرم را از صفحه لپ تاپ برگردانم گفتم: باشه. احساس نکن. از صندلی کناری من بلند شد و دوباره رفت دور تحریریه قدم زد و آمد از پشت با دست زد پشتم.

گفتم: چیه؟ گفت: اثرات اقتصادی برجام در زندگی مردم معلوم نیست. کلافه شدم و دست از تایپ کردن کشیدم. برگشتم و گفتم: مرد حسابی! تو غیر از برجام هیچ دغدغه‌ای تو زندگیت نداری؟ دلواپیش گفت: برجام تمام کار و زندگی مرا مختل کرده. گفتم: عزیز من تو کلاً زندگیت از انتقاد به برجام می‌گذره، چی میگی؟ سرش را پایین انداخت و گفت: اما پیش زن و بچه ام شرمنده ام. بلند شدم و دست گذاشتم روی شانه اش. گفتم: حالا غصه نخور، چرا شرمنده شدی؟ قطره اشکی از چشمانش جاری شد گفت: برجام کاری کرده که نمی‌تونم برای دخترم جهیزیه بخرم! دستم را از روی شانه اش برداشتم و گفتم: تو که اصلاً دختر نداری! با عصبانیت گفت: درسته! ولی اگه داشتم با این اوضاع اقتصادی نمی‌تونستم جهیزیه اش را تأمین کنم.

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

گفتم: سناریوی جدیده؟ گفت: خیر. آقای حاجی دلیگانی در مجلس به درستی به انتظارات مردم از برجام اشاره کردند. گفتم: چی گفتن؟ گفت: فرمودند که مردم کی بایستی نتایج برجام را سر سفره خود ببینند؟ آیا از جیب مردم خبر دارید یا نه؟ آیا اطلاع از کارخانه‌های تعطیل شده و کارگران بیکار دارید یا نه؟ آیا خبر دارید چه افرادی فقیر شدند؟ آیا خبر دارید دختران عقد کرده دم بخت منتظر چند میلیون تومان برای تهیه جهیزیه هستند؟

گفتم: واقعاً درست گفتند. فکر کرده‌اند که تحریم‌ها را برداشته‌اند همه چیز تمام شده در صورتی که کار وزیر خارجه این چیزها نیست.

دلواپیش خوشحال شد و گفت: پس تو هم با این حرف‌ها موافقی؟

گفتم: صد البته! کجا در دوره‌های قبل این‌گونه بود؟ درسته این دولت یادش رفته ولی ما که اقدامات وزرای خارجه دولت قبل رو یادمون نمیره. حالا گفتنش خوب نیست ولی همین آقای متکی رو من بارها دیدم با لباس مبدل شب‌ها می‌رفت پشت در خانه دختران دم بخت سرویس قابلمه و یخچال و فریزر و استکان نعلبکی می‌گذاشت.

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

دلواپیش این را که شنید چشمانش برق زد، سریع رفت توی دفترش تا تحلیلی با عنوان مقایسه آماری خدمات وزرای خارجه دولت یازدهم و دهم از نظر خدمت به مردم روی سایت بگذارد. بزودی باید شاهد درخواست دلواپسان از ظریف برای پاسخگویی به چرایی پایین آمدن آمار ازدواج باشیم.

درخواست مردم از ظریف برای تهیه ی جهیزیه

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا