مجله تفر یحی آموزشی

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند. Reviewed by Momizat on . دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند. دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند. Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار جامعه » دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند.

محبوب کن - فیس نما

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند.

 

 

محمد رضا آذر نیا دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در  نشست خبری که امروز(چهارشنبه)برگزار شد،اظهار داشت: سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری بحث مبارزه با مواد مخدر در اولویت حوزه آسیبهای اجتماعی قرار گرفت که در طول ماه جلساتی را در این خصوص با مسئولان تراز اول برگزار میکنند و موضوعات مرتبط و گزارشات را رصد می کنند.مسمومیت مرگبار با تریاک آلوده شایعه نبود/در حال شناسایی ودرمان دانش آموزان معتاد هستیم
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد:بر اساس نظرخواهی انجام شده اولین دغدغه ۹۸ درصد مردم بحث شیوع اعتیاد است که این نشان می دهد ورود رهبر انقلاب به این مسئله بی جهت نیست.
وی ادامه داد: حوزه مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از مصادیق عینی در بخش تهاجم فرهنگی است و آسیب‌ها و خطرات آن کمتر از جنگ تحمیلی نیست چرا که حدود۶ میلیارد دلار گردش مالی در این حوزه صورت می گیرد .
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود:ده میلیون شاغل در این بخش بیانگر حساسیت این موضوع و دلیلی برای ورود مسئولان نظام برای جلوگیری از این امر است.
آذر نیا با اشاره به اینکه در استان تهران نرخ شیوع اعتیاد ۲٫۹۳ درصد است و نباید به راحتی از آن گذشت، اظهار داشت: پاک بودن بیش از۹۷  درصد مردم موضوع مهمی است اما همین حدود ۳ درصد نیز جای نگرانی دارد چرا که براساس برآورد و آمارها حدود ده هزارمیلیاردخسارت وارد شده است.
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: مهمترین زمینه شرارت، سرقت و اعمال منافی عفت، استعمال مواد مخدر بوده و در بحث مسائل بهداشتی بعد از تصادفات چهارمین عامل مرگ و میر، مواد مخدر است.
*مخدر‌ها روزانه ۱۰ نفر را به کام مرگ می‌شکانند
به گفته دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ روزانه ۱۰ نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند.
آذر نیا ادامه داد: ۴۰۰۰هزار شهیدو۱۲۰۰۰جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر داریم اما با این همه هنوز هم این مسئله اولین دغدغه مردم است.
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در سال ۹۴ و دو ماهه سال ۹۵ در بخشهای مختلف برنامه های بسیاری انجام گرفت،گفت: دربحث مقابله با عرضه مواد مخدر اقدامات بسیاری انجام شده که هفتاد و چهار هزار و ۸۱۵ نفر خرده فروش در استان تهران دستگیر و برای اعمال قانون به دستگاه قضا تحویل داده شدند.
وی با اشاره به اینکه این آمار در دو ماهه دوم سال ۹۵ به پانزده هزار و ۷۰۶نفر رسیده بیان کرد: در سال۹۴، ۲۷۷۰۰ کیلو  مواد مخدر کشف شده که در اصل ۲۸ تن بوده است اما در سال۹۵، ۷۳۸۳کیلو مواد مخدر کشف شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در ادامه در خصوص جمع آوری معتادان وساماندهی آنها در سال۹۴ بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۹۷۶۰ معتاد متجاهر را ساماندهی و تحت درمان قرار دادیم که از این میان ۴۲۶ نفر آنها زن بودند، همچنین در دو ماهه اول سال ۳۸۲۷ نفر را ساماندهی کردیم و آمار دوماهه سال ۹۵ با مجموع آمار سال ۹۳ برابری میکند.
*افزایش ۱۰ برابری مراکز درمانی
وی در خصوص ایجاد مراکز درمانی اظهارداشت: ظرفیت استان تهران در جهت ایجاد مراکز درمانی و ساماندهی معتادان  ۴۰۰ نفر بود که در حال حاضر ۱۰ برابر شده و به ۴۰۰۰ نفر رسیده است که در این راستا شهرداری تهران و بهزیستی کمکهای بسیاری کرده اند.
وی تصریح کرد: بر اساس توافقی که با شهرداری و استانداری داشتیم درنظر داریم این ظرفیت را به ۶۰۰۰نفر برسانیم که در همین راستا مرکزی در حکیمیه با گنجایش۲۰۰۰ نفر جهت درمان ، بازتوانی و حرفه آموزی معتادان در دست ساخت است.
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد:جهت درمان و بازتوانی این افراد سال گذشته ،۴۴ مرکز بهاران با ظرفیت۱۵۰ نفر ساخته شد که در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ نفر در ۲۲ مرکز فعال شده مراحل درمان خود را می گذرانند.
آذز نیا با بیان اینکه تا به امروز حدود ۴ ماه از افتتاح مرکز بهاران گذشته است، گفت: از آنجایی که طول مدت درمان ۶ ماهه است تاکنون شخصی از این مرکز مرخص نشده است.
*مسمومیت مرگبار با تریاک آلوده شایعه نبود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص وجود سرب در تریاک گفت: نزدیک به ۲۰۰۰ مرکز درمان سرپایی داریم که تعدادی از آنها از طریق متادون و تعدادی دیگر نیز از طریق شربت تریاک امر درمان را انجام می‌دهند و متاسفانه مسمومیت با تریاک آلوده به سرب اتفاق افتاد و شایعه نبود که سه نفر جان خود را از دست دادند.
آذر نیا در ادامه بیان کرد: بخشی ازمواد اولیه از طریق اصناف در ناصر خسرو به فروش میرسد که ترکیب آنها باعث شکل گیری مواد شیشه میشود که شورای تامین، نظارت بر ناصر خسرو را دستور کار خود قرارداده است.
*واریز ۱۲ میلیارد از حساب فرد محکوم به اعدام به خزانه کشور
وی ادامه داد: در دو ماهه اول سال ۱۲ لابراتوار شناسایی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش آمار داشته ایم ونظارت سخت تر شده است چراکه ما هر چه به این موضوع ورود میکنیم سازندگان از مرکزیت دور میشوند و از آنجایی که تولید شیشه میتواند در هر خانه ای اتفاق بیافتد وسعت آن از جنگ تحمیلی کمتر نیست.
وی درخصوص اموال ضبط شده از قاچاقچیان گفت: براساس قانون این اموال فروخته میشود وپول آن به خزانه برمیگردد، در تهران بیش از ۶۰ خانه از جنوبی ترین تا شمالی ترین محدوده وجود دارد که به فروش رسیده است، در این دوماه ۱۲ میلیارد ازحساب فرد محکوم به اعدام به خزانه کشور رفته و ۱۳ واحد مسکونی را تحویل گرفته ایم، ۶۳ دستگاه خودرو توبیخی و۵۰ دستگاه خودرو مصادره ای نیز وجود دارد.
به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران،  ۶۰ پرونده در حوزه مواد مخدر در سطح تهران را در حال شناسایی داریم که بعد از استعلام و همچنین تحقیقات به صورت محسوس وغیر محسوس جهت تعیین تکلیف به مقامات قضایی واگذار میکنیم.
*توقیف خودروی مازراتی و پورشه از پولداترین قاچاقچی تهران
وی گفت: در مجموع ۶۳۰ خودرو در حال حاضر موجود است و از پولدارترین قاچاقچی تهران ۱۲۴ کیلو شیشه بدست آمده است. در این میان چند خودروی مازراتی و پورشه که متعلق به قاچاقچیان است نیز کشف شده است.
آذر نیا تصریح کرد:برای معتادان فرصتهای شغلی خوبی ایجاد کرده ایم واگر فردی بخواهد بعد از بهبود کار کند شرایط برایش مهیاست. اما مسئله این است که به دلیل تفاوت درآمد خرده فروشی با این مشاغل بسیاری از بهبود یافتگان رغبتی برای استفاده از این فرصتها ندارد.
*در حال شناسایی و درمان دانش آموزان معتاد هستیم
وی در خصوص نرخ شیوع اعتیاد در مدارس گفت: ۱٫۲ درصد دانش آموزان درگیر این مسئله هستند که در صدد شناسایی آنها بر آمدیم تا جدا شوند و تحت درمان قرار بگیرند و لطمه ای به درس آنها هم نخورد . بیمارستان خاصی نیز برای درمان این دانش آموزان مد نظر قرار گرفته است.
آذرنیا درخصوص برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر بیان کرد:هفته مبارزه با مواد مخدر را وسیع تر کرده ایم و از ۲۰ خرداد تا ۱۰ تیر را مد نظر قرار داده ایم تا کارها و برنامه ها بصورت گسترده تری اجرا شود.
وی افزود: براساس شیوه نامه‌ای نحوه عملکرد دستگاههای مختلف رامشخص کردیم که ۲۸ خرداد ماه وزیر کشور ودبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در نماز جمعه سخنرانی میکنند و همچنین فرماندهان وظیفه این کار را در شهرهای مختلف عهده دار شده اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران  خاطر نشان کرد: قرار شده تمامی روحانیون و علما در ماه مبارک رمضان در جهت بیداری اجتماعی فعالیت کنند و نمایشگاههای سیاری در سطح استان در محل مترو واتوبوس برپا میشود و همچنین گردهمایی های خانوادگی با محوریت نشاط اجتماعی و خانواده سالم را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

 

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:متاسفانه مسمومیت تریاک آلوده به سرب شایعه نبوده و سه نفر از هموطنان با استعمال این مخدر جان خود را از دست دادند.

۱۳۹ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا