مجله تفر یحی آموزشی

گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید Reviewed by Momizat on . گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید دوشنبه هفته گذشته(20 اردیبهشت) پدیده نادر گذر عطارد از مقابل خورشید دوستداران نجوم را در جهان هیجان‌زده کرد. عکس روز ن گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید دوشنبه هفته گذشته(20 اردیبهشت) پدیده نادر گذر عطارد از مقابل خورشید دوستداران نجوم را در جهان هیجان‌زده کرد. عکس روز ن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار علمی و آموزشی » گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید

گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید

محبوب کن - فیس نما

گذر ایستگاه فضایی و عطارد از مقابل خورشید

اخبارعلمی,خبرهای علمی,عطارد

دوشنبه هفته گذشته(۲۰ اردیبهشت) پدیده نادر گذر عطارد از مقابل خورشید دوستداران نجوم را در جهان هیجان‌زده کرد. عکس روز ناسا به تصویری ترکیبی از این گذر و عبور ایستگاه فضایی بین المللی از مقابل خورشید اختصاص پیدا کرده است.

گذر عطارد از مقابل خورشيد براي دومين بار از مجموع ۱۴ گذر آن در قرن ۲۱ هفته گذشته اتفاق افتاد. اين گذر ۷/۵ ساعت طول كشيد. تا سال ۲۰۱۹ گذر جديد عطارد رخ نخواهد داد.

 

اما اگر علاقه‌مند به رصد گذرها هستيد مي‌توانيدگذر ايستگاه فضايي بين‌المللي را از مقابل خورشيد رصد كنيد كه خيلي بيشتر اتفاق مي‌افتد و بسيار سريع هم تمام مي‌شود. عكس تركيبي ناسا اين دو گذر را در كنار هم نشان مي‌دهد. در اين عكس ايستگاه فضايي از گوشه بالا سمت راست به گوشه پايين سمت چپ مي‌رسد و اين گذر در مدت ۰٫۶ ثانيه صورت مي‌گيرد.

 

51 total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا