مجله تفر یحی آموزشی

مسئولین و سیاستمداران ایران در کجا زندگی میکنند / محل سکونت سیاستمداران Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : پایگاه خبری تحلیلی پایش نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق در دوران ریاست جمهوری خود در پاستور ساکن بود و البته بعد از پایان دوره ری مجله اینترنتی کافه 7 : پایگاه خبری تحلیلی پایش نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق در دوران ریاست جمهوری خود در پاستور ساکن بود و البته بعد از پایان دوره ری Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار سیاسی » مسئولین و سیاستمداران ایران در کجا زندگی میکنند / محل سکونت سیاستمداران

مسئولین و سیاستمداران ایران در کجا زندگی میکنند / محل سکونت سیاستمداران

مجله اینترنتی کافه 7 : پایگاه خبری تحلیلی پایش نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق در دوران ریاست جمهوری خود در پاستور ساکن بود و البته بعد از پایان دوره ریاست جمهوری به منزل بازسازی شده خود در میدان 72 نارمک بازگشت. او در پاستور، همسایه دیوار به دیوار آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان و دبیر شورای نگهبان بود.

در شمال تهران، منطقه جماران هم یک منطقه مسئول نشین به حساب می‌آید. جایی که در میانه نیاوران و تجریش قرار دارد و هم به دلیل استقرار امام خمینی (ره) و هم به دلیل آب و هوای خوب و هم به خاطر اینکه از نظر امنیتی، امکان حفاظتی خوبی دارد مورد اقبال قرار گرفته است. از این روست که علاوه بر بیت حضرت امام (ره) که محل سکونت آخر هفته‌های سید حسن خمینی است؛ می‌توان از افرادی مثل آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، رئیس دولت اصلاحات و حجت الاسلام یونسی، وزیر اسبق اطلاعات و دستیار فعلی رئیس جمهور یاد کرد که در این منطقه سکونت دارند.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

منطقه مسئول نشین دیگر تهران، خیابان ایران است. جایی که از چهارراه آبسردار در نزدیکی میدان شهدا آغاز می‌شود و تا سه راه امین حضور، بورس لوازم خانگی تهران ادامه پیدا می‌کند.

سه عامل باعث شده که خیابان ایران به محلی خوب برای سکونت مسئولین تبدیل شود. نخست نزدیکی به مرکز شهر و مخصوصا به مجلس شورای اسلامی، دوم قرار گرفتن در مجاورت مدارس مذهبی علوی و رفاه و … و سوم بافت فوق العاده مذهبی این خیابان. به همین دلیل است که مثلا منزل شهید رجایی، نخست وزیر فقید در این منطقه قرار دارد و بخشی از نمایندگان مجلس هم در اینجا ساکن هستند. منزل سابق فرمانده سپاه پاسداران هم در این منطقه بود.

تا حرف از سپاه شد بگوییم که مسئولین این نیروی نظامی به طور مشخص در سه نقطه از تهران منزل دارند. نخست شهرک شهید محلاتی که البته به دلیل بافتی که بعدها به خاطر حضور سپاهی‌ها پیدا کرد برای دیگر مسئولین هم مطلوب شد و مثلا چند وزیر دولت احمدی‌نژاد و نیز خانواده پدری رئیس جمهور سابق در آنجا سکونت داشتند. دوم شهرک شهید دقایقی در میانه جنگل‌های لویزان که محل سکونت فرماندهانی مثل محسن رضایی است و شهردار فعلی تهران، محمد باقر قالیباف هم در همسایگی هم‌رزم‌های دیروز خود زندگی می‌کند. سپاه البته شهرکی هم به نام شهید کلاهدوز در نزدیکی ستاد فرماندهی خود دارد که محل سکونت فرمانده سابق این نهاد، رحیم صفوی و فرمانده فعلی آن، عزیز جعفری است.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

البته چون گفتیم که نمایندگان مجلس در خیابان ایران ساکن هستند باید این را هم بگوییم که نمایندگان، دو مجتمع مسکونی دیگر هم در تهران دارند. یکی مجموعه برج‌های مجلس در شهرک شهید محلاتی و دیگری مجتمع مسکونی سبحان در قیطریه.

برخی از مسئولین هم هستند که در مناطقی زندگی می‌کنند که به قولی بورس مسکونی برای افراد این چنینی نیست. مثلا حسن روحانی، رئیس جمهور در منطقه ولنجک تهران سکونت دارد.

به گزارش «پایش»، علی اکبر ولایتی در خیابان سعدآباد در یک خانه بزرگ قدیمی زندگی می کند. او در کنار خانه اش حسینیه ای بنام ثارالله وقف کرده و هرسال نذری هم می دهد. به گفته خودش، در طبقات بالای منزل او چهار فرزندش به همراه خانواده هایشان نیز زندگی می کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در محله قیطریه تهران زندگی می کند. غلامعلی حدادعادل در محله دروس ساکن است. محمد جواد ظریف هم در فرمانیه خانه دارد. البته همه هم بالانشین نیستند و مثلا عباسعلی کدخدایی که به دوباره به سخنگویی شورای نگهبان بازگشته در میدان فاطمی تهران ساکن است و غلامحسین الهام، سخنگوی دولت احمدی نژاد و وزیر پیشین دادگستری در شهرکی در جنوب غربی تهران زندگی می کند. در آخر هم باید یادی کرد از محله‌ سعادت آباد که اخیرا توسط برخی از مسئولین برای سکونت انتخاب شده ولی نمی‌توان گفت که خیابان، کوچه یا برج خاصی در این محله، فقط مختص مسئولین است.


مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا