مجله تفر یحی آموزشی

خیال باطل عربستان / بعد از جنگ با یمن حالا به بهانه مرزهای آبی توهم جنگ با ایران Reviewed by Momizat on . به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 : براساس ادعای منابع اطلاعاتی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ٬عربستان درصدد برنامه ریزی برای رویارویی با ایران به بهانه عدم تعیین به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 : براساس ادعای منابع اطلاعاتی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ٬عربستان درصدد برنامه ریزی برای رویارویی با ایران به بهانه عدم تعیین Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار سیاسی » خیال باطل عربستان / بعد از جنگ با یمن حالا به بهانه مرزهای آبی توهم جنگ با ایران

خیال باطل عربستان / بعد از جنگ با یمن حالا به بهانه مرزهای آبی توهم جنگ با ایران

به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 : براساس ادعای منابع اطلاعاتی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ٬عربستان درصدد برنامه ریزی برای رویارویی با ایران به بهانه عدم تعیین حدود مرزهای آبی است٬قطعا این سیاست نشان دهنده ضعف دیپلماتیک این کشورعربی و ناآگاه بودن از شرایط منطقه ای و قدرت ایران است.
خیال باطل عربستان / بعد از جنگ با یمن حالا به بهانه مرزهای آبی توهم جنگ با ایران
 عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی و با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره یمن را به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت آغاز کرد که این تجاوز نتیجه ای جز کشتار بی رحمانه هزاران زن و کودک و شهروند یمنی و مجروح شدن دهها هزار تن دیگر و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر نداشته است.

با نگاه به شکست نظامی عربستان و هم پیمانان آن در یمن، تمایل بیمارگونه رژیم سعودی به تجاوزات نظامی در سال های اخیر را باید در رویکرد غلط حاکمان جدید آن در عرصه سیاست خارجی و اقتصاد بین الملل جستجو کرد.
رژیم سعودی در سال های اخیر، همواره یکی از بزرگترین واردکنندگان اسلحه و ادوات نظامی در جهان بوده است.
براساس گزارش رسانه های بین المللی ٬عربستان با 6.5 میلیارد دلار خرید تسلیحاتی، به عنوان بزرگترین واردکننده سلاح در سال 2014 شناخته شد.عربستان نه تنها این عنوان را امسال نیز حفظ کرد، بلکه با هزینه 10میلیارد دلار، «یک هفتم» از کل معاملات تسلیحاتی جهان در سال 2015 را به خود اختصاص داد. این در حالی است که آمریکا، فرانسه، انگلیس و دیگر صادرکنندگان عمده تجهیزات نظامی و از جمله رژیم صهیونیستی ، نیز فروش ادوات نظامی بیشتر به عربستان را افزایش داده اند.
گرچه عربستان با دلارهای نفتی، تنها منبع مهم و البته تمام شدنی درآمدزایی این کشور، اکنون به انبوهی از ادوات نظامی آمریکایی – صهیونیستی دسترسی پیدا کرده است اما، به اعتقاد ناظران بین المللی، عربستان سعودی از نظر توان رزمی فاقد توانایی لازم و کافی است؛ ارتش کوچک و غیر بومی عربستان فاقد توانایی ها و قابلیت های رزمی و نظامی لازم برای اوارد شدن به جنگی بزرگ در منطقه است و این کشور نتوانسته است به هیچ یک از اهداف خود در یمن برسد .
ازسوی دیگر، فرسایشی شدن جنگ در یمن و خسته شدن تدریجی نیروهای ارتش این کشور در تجاوز شکست خورده اش به یمن و نیز مشکلات عدیده مالی داخلی و خارجی این کشور، موجب شده است طرح اجرای جنگ نظامی با وسعت بالا در منطقه، برای عربستان غیر ممکن شود.
به هر روی ٬ طرح سخنان جنگ افروزانه و خشونت طلبانه رژیم سعودی علیه دولت و ملت ایران در حالی صورت می گیرد که ایران اسلامی همواره آمادگی خود را برای برقراری صلح و ثبات درمنطقه اعلام نموده و براین رویکرد انسان دوستانه خود اصرار ورزیده است.
با نگاهی واقع بینانه می توان به این نتیجه رسید که تلاش های مذبوحانه دو کشورعربستان و کویت برای پیش کشیدن طرح ادعایی خود مبنی بر ‘ تجاوز ایران از حدود و مرزهای آبی’ نشان از سماجت کودکانه حاکمان بی تجریه وناآزموده این دو کشور دارد.
واقعیت این است که به راه انداختن تجاوزنظامی و برهم زدن صلح و امنیت کشورهای منطقه ٬به عادتی برای رژیم سعودی و هم پیمانان عرب آن تبدیل شده است؛ رفتاری غلط و نسجنیده که نه سود و فایده ای برای رژیم سعودی و تاثیری در رهاندن آن از مشکلات پیش رو داخلی و خارجی دارد و نه سودی برای دیگر هم پیمانان وابسته این رژیم .

خیال باطل عربستان / بعد از جنگ با یمن حالا به بهانه مرزهای آبی توهم جنگ با ایران

تنها نتیجه گسترش رفتار جنگ طلبانه و خشونت محور رژیم سعودی، کشته شدن انسان های بی گناه، آسیب دیدن مناطق مسکونی و آثارباستانی و مهم تر ازهمه زوال سیاسی این رژیم و افتادن از چشم ملت های منطقه و جهان است.
به هر روی، طرح عادت گونه، تکراری و منسوخ این گونه اظهارات جنگ طلبانه علیه ایران در مجامع بین المللی ٬بیانگر ضعف شدید جایگاه این کشور بحران زده در میان ملت های منطقه و جهان است و ایران اسلامی،این کشور قدرتمند جهان اسلام و منطقه ، ضمن تاکید بر مواضع صلح طلبانه و انسان دوستانه خود، وقعی به اظهارات خشونت طلبانه و جنگ افروزانه حاکمان سعودی نمی نهد و در صورت مواجه شدن با هرگونه تهدیدی ٬ پاسخی کوبنده و شدید خواهد داد .
عربستان شکست خورده و مغموم از موفقیت های سیاسی و اجتماعی سال های اخیر در ایران اسلامی، نمی تواند با طرح ادعاهای مضحک و منسوخ در موضوع حدود مرزهای آبی٬ براقدامات غلط گذشته خود سرپوش گذاشته و به نوعی به تکرار اشتباهات خود بپردازد؛ تکراری که بهای آن بسی گران است و موجب پشیمانی و خسران رژیم سعودی خواهد شد.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا