مجله تفر یحی آموزشی

انتقاد شدید روزنامه معروف روسیه از ایران / به ایران نمیشود اعتماد کرد Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : پرتیراژترین روزنامه روسیه نوشت: وضعیت عجیب و غریب در حول و حوش پایگاه هوایی همدان نشان می دهد که نمی توان به ایران بیش از اندازه اعتماد ک مجله اینترنتی کافه 7 : پرتیراژترین روزنامه روسیه نوشت: وضعیت عجیب و غریب در حول و حوش پایگاه هوایی همدان نشان می دهد که نمی توان به ایران بیش از اندازه اعتماد ک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار سیاسی » انتقاد شدید روزنامه معروف روسیه از ایران / به ایران نمیشود اعتماد کرد

انتقاد شدید روزنامه معروف روسیه از ایران / به ایران نمیشود اعتماد کرد

مجله اینترنتی کافه 7 : پرتیراژترین روزنامه روسیه نوشت: وضعیت عجیب و غریب در حول و حوش پایگاه هوایی همدان نشان می دهد که نمی توان به ایران بیش از اندازه اعتماد کرد. ایران شریک روسیه نیست و منافع خود را دارد و سیاستگذاران ایرانی نیز مانور دادن را بسیار خوب بلد هستند.

روزنامه “پراودا” نخستین روزنامه حزبی جهان که از دوران تاسیس اتحاد جماهیر شوروی و حاکمیت رژیم کمونیستی در روسیه تا به امروز منتشر می شود در یادداشتی تازه به شدت از ایران انتقاد کرده است و از تصمیم اخیر ایران درباره پایگاه هوایی نوژه ابراز نارضایتی کرده است.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

این روزنامه می نویسد:”اخبار مربوط به خروج نیروی هوایی روسیه از پایگاه هوایی همدان شگفت آور بود. در واقع، چند روز پیش از آن بود که روسیه با استفاده از این پایگاه هوایی مواضع داعش در سوریه را بمباران کرده بود. بسیاری گفتند که استقرار هواپیماهای نظامی روسیه در ایران نشانه ای از سطحی بالاتر از همکاری نظامی و سیاسی میان دو کشور است. اما همه چیز به طور ناگهانی متوقف شد و ایران اعلام کرد که روسیه نمی تواند از پایگاه هوایی ایران استفاده کند. واقعا چه روی داد؟ در واقع، نباید شگفت زده شد در هنگام برخورد با ایران نباید بیش از حد ساده لوح بود حتی اگر هم روسیه و ایران اهداف مشترکی در سوریه داشته باشند.

این روزنامه ادامه داد:”وضعیت عجیب و غریب در حول و حوش پایگاه هوایی همدان نشان می دهد که نمی توان به ایران بیش از اندازه اعتماد کرد. ایران شریک روسیه نیست و منافع خود را دارد و سیاستگذاران ایرانی نیز مانور دادن را بسیار خوب بلد هستند. روسیه تنها کشوری نیست که در فهرست کشورهایی قرار دارد که ایران می خواهد با آنان روابط دوستانه داشته باشد. در این راستا باید به نزدیکی زیاد ایران و چین به یکدیگر اشاره کرد. چینی ها نیز به طور فعالانه در حمایت از اسد در سوریه فعال شده اند. باید توجه داشت که چین موافق گسترش روابط ایران و روسیه نیست. چین نیز می تواند به ایران سیستم دفاع هوایی بدهد و سایر سخت افزار ها را در اختیار آن کشور قرار دهد. به نظر می رسد منطقی است که چینی ها تلاش کنند تا ذهن و قلب ایرانی ها را تسخیر کنند. هم چنین، چند روز گذشته اعلام شد که چین یک پایگاه نظامی در جیبوتی در نزدیکی یمن تاسیس کرده است. یمن منطقه ای است که ایران منافع خاصی درآن دارد و در آنجا نیروهای انصارالله مورد حمایت ایران در حال مقابله با نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی هستند. ظهور چین به عوان متحد ایران می تواند پیامدهای گسترده ای داشته باشد”.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا