مجله تفر یحی آموزشی

پاسخ جالب سفیر ژاپن به عراقی هایی درباره چگونگی پیشرفت ژاپن / به قرآن رجوع کنید Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : سفیر ژاپن در بغداد در پاسخ به سوال های مکرری که عراقی ها از وی درباره چگونگی شکوفایی و پیشرفت ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم می کنند،به آنها ت مجله اینترنتی کافه 7 : سفیر ژاپن در بغداد در پاسخ به سوال های مکرری که عراقی ها از وی درباره چگونگی شکوفایی و پیشرفت ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم می کنند،به آنها ت Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار بین المللی » پاسخ جالب سفیر ژاپن به عراقی هایی درباره چگونگی پیشرفت ژاپن / به قرآن رجوع کنید

پاسخ جالب سفیر ژاپن به عراقی هایی درباره چگونگی پیشرفت ژاپن / به قرآن رجوع کنید

مجله اینترنتی کافه 7 : سفیر ژاپن در بغداد در پاسخ به سوال های مکرری که عراقی ها از وی درباره چگونگی شکوفایی و پیشرفت ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم می کنند،به آنها توصیه کرد که به قرآن کریم مراجعه کنند زیرا قرآن راه شکوفایی و پیشرفت را نشان داده است.

‘فومیو ایوای’ در مقاله ای که روز سه شنبه به زبان عربی منتشر شد٬ با اشاره به آیه 11 سوره مبارکه ‘الرعد’ ‘إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ ‘ (خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند)، نوشت: در این آیه، خط مشی پیشرفت و شکوفایی ملت ها تبیین شده است.


AndroidOnlineNewsImage.aspx
وی افزود: رهبران ژاپن با وجود شرایط سخت بعد از جنگ و اشغال،بدون هیچ گونه شک و تردیدی ٬عزم جدی برای پیشرفت و شکوفایی ژاپن داشتند و دو عنصر اراده و ایمان سرمایه مشترک بخش اعظم مردم ژاپن بود، همانطور که در قرآن شما (عراقی ها) با عنوان ‘ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم’ به آن اشاره شده است.
وی خطاب به رهبران سیاسی عراق افزود: ‘دوست دارم تلاش شما را ببینم، بدون اینکه به دیگران تکیه کنید و نمی خواهم تلاش دیگران را به جای شما ببینم تا بتوان آینده ای روشن ساخت . ژاپن آماده همکاری با شماست.
آمریکایی ها در بدو اشغال عراق، از زبان ‘پل برمر’ حاکم غیر نظامی آمریکا در عراق، به مردم عراق وعده دادند که از عراق، ژاپن دیگری خواهند ساخت، اما بعد از گذشت 13 سال از سقوط صدام و تاسیس نظام سیاسی جدید، عراقی ها نه تنها اثری از پیشرفت و شکوفایی ژاپن در کشورشان ندیدند، بلکه میراث سنگین اشغالگران را خشونت و ویرانی و تروریسم یافته اند.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا