مجله تفر یحی آموزشی

عدنانی سخنگوی داعش, کسی که میخواست کاخ سفید را منفجر کند اما به هلاکت رسید Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : دیروز رسانه رسمی گروه تروریستی تکفیری داعش، به هلاکت رسیدن "ابو محمد العدنانی" سخنگوی این گروه را تایید کرد؛ عدنانی یکی از سرکرده‌های داع مجله اینترنتی کافه 7 : دیروز رسانه رسمی گروه تروریستی تکفیری داعش، به هلاکت رسیدن "ابو محمد العدنانی" سخنگوی این گروه را تایید کرد؛ عدنانی یکی از سرکرده‌های داع Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار بین المللی » عدنانی سخنگوی داعش, کسی که میخواست کاخ سفید را منفجر کند اما به هلاکت رسید

عدنانی سخنگوی داعش, کسی که میخواست کاخ سفید را منفجر کند اما به هلاکت رسید

مجله اینترنتی کافه 7 : دیروز رسانه رسمی گروه تروریستی تکفیری داعش، به هلاکت رسیدن “ابو محمد العدنانی” سخنگوی این گروه را تایید کرد؛ عدنانی یکی از سرکرده‌های داعش بود که از همان نخستین روزهای به قدرت رسیدن این گروه تروریستی در شاخه های اولیه مدیریت آن قرار گرفت.

آنطور که رسانه رسمی تروریست‌های داعش گزارش داده، عدنانی هنگام بازدید از مناطق عملیاتی داعش در حلب به هلاکت رسیده است؛ آمریکایی‌ها نیز که پیش‌تر عدنانی را معمار اصلی عملیات خارجی داعش نامیده بودند، مرگ او را تایید کرده‌اند.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان معتقدند، مرگ عدنانی ضربه جبران ناپذیری را به تشکیلات گروه تروریستی داعش وارد می‌آورد. عدنانی در میان عناصر داعشی و وفاداران این گروه تروریستی، نفوذ کلام زیادی داشت. وی در تهییج و ترغیب تروریست‌های تکفیری به انجام عملیات انتحاری نقش موثری را ایفا می‌کرد.

عدنانی در ایجاد جنگ روانی و به راه انداختن نزاع میان سنی ها و شیعیان، ید طولایی داشت؛ وی در سال 2014 با صدور بیانیه‌‌ای خطاب به سنی ها، اعلام کرد: “وارد خانه‌های شیعیان شوید و مثل گوسفند سرهای آنها را از تن‌شان جدا کنید، کشتن آنها برای شما مثل کشتن مگس باشد”.

اوایل سال جاری میلادی، شبکه العربیه وابسته به دربار سعودی در ادعایی مضحک اعلام کرد که “القاعده در سال 2014 در نامه‌ای به عدنانی از وی خواسته که هیچگاه نیروهای داعش، ایران یا منافع این کشور در خارج را هدف قرار ندهند”.

مردی که می‌خواست کاخ سفید را منفجر کند، کشته شد

عدنانی مردم شماره 2 داعش و طراح حملات این گروهک تروریستی در اروپا محسوب می‌شد؛ در ماه نوامبر سال گذشته در شرایطی که هنوز عملیات داعش در “باتکلان” و “نیس” فرانسه به وقوع نپیوسته بود یک پیام صوتی از وی پخش شد که در آن خواستار انجام عملیات تروریستی در فرانسه از طریق بمب گذاری، حمله با چاقو، سنگ، مشت یا لگد شده بود؛ وی همچنین در آن پیام از شماری از حملات تروریستی افراطیون در بلژیک و کانادا، تقدیر کرده بود.

عدنانی همچنین در مارس 2015 طی یک پیام صوتی 27 دقیقه‌ای اعلام کرد:”ما(داعش) کاخ سفید، ساعت بیگ بن و برج ایفل را منفجر خواهیم کرد”.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا