مجله تفر یحی آموزشی

رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش از مردم عذرخواهی کرد Reviewed by Momizat on . 'انریکه پنیا نیتو' (Enrique Pena Nieto) رئیس جمهوری مکزیک به دلیل مشارکت همسرش در رسوایی مالی عذرخواهی کرد. شبکه خبری جهانی بی بی سی امروز سه شنبه گزارش داد: عذ 'انریکه پنیا نیتو' (Enrique Pena Nieto) رئیس جمهوری مکزیک به دلیل مشارکت همسرش در رسوایی مالی عذرخواهی کرد. شبکه خبری جهانی بی بی سی امروز سه شنبه گزارش داد: عذ Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار بین المللی » رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش از مردم عذرخواهی کرد

رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش از مردم عذرخواهی کرد

‘انریکه پنیا نیتو’ (Enrique Pena Nieto) رئیس جمهوری مکزیک به دلیل مشارکت همسرش در رسوایی مالی عذرخواهی کرد.
شبکه خبری جهانی بی بی سی امروز سه شنبه گزارش داد: عذرخواهی رئیس جمهوری مکزیک به دلیل رسوایی مالی همسرش صورت گرفت که دوسال پیش اقدام به خرید منزل مسکونی به قیمت هفت میلیون دلار از یک پیمانکار بزرگ دولتی کرده بود.
رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش از مردم عذرخواهی کرد

بر اساس این گزارش، پنیا نیتو گفت که این مساله منجر به لطمه زدن به ایمان مردم مکزیک به دولت و ریاست جمهوری شده است. وی در عین حال اضافه کرد که قوانین را نقض نکرده است و وعده داد تلاش ها را برای مبارزه با فساد در کشورش افزایش دهد.

201411081123551
رئیس جمهوری مکزیک در دیدار با رهبران سیاسی در مراسم افتتاح سیستم ضد فساد مالی که نظارت بر سیاستمداران را در مکزیک افزایش می دهد، خواستار بخشش شد.

پنیا نیتو گفت: به همین دلیل با تمام فروتنی از شما پوزش می خواهم، عذرخواهی عمیق و صادقانه خود را برای رنجش و خشمی که من باعث آن شدم، تکرار می کنم.

بی بی سی در ادامه گزارش داد: رئیس جمهوری مکزیک پیش از این و در آنزمان که همسرش در باره خرید یک منزل لوکس از ‘گروپا هیگا’ (Grupo Higa) بزرگترین پیمانکار دولتی، مورد انتقاد قرار گرفت، خشمگینانه واکنش نشان داد.

بنا بر این گزارش، ‘آنجلیکا ریورا’ (Angelica Rivera) همسر پنیا نیتو رئیس جمهوری مکزیک هرگونه تخلفی دراین زمینه را رد کرده و گفته بود وی این منزل را از محل درآمدی که در دوران بازیگری به دست آورده، خریده است. وی بعدها این ملک را که می بایست اقساط آنرا بپردازد، پس داد.

این درحالی است که حزب PRI که رئیس جمهوری مکزیک از این حزب است، در انتخابات اخیر محلی به شدت با شکست مواجه شده و پنیا نیتو با انتخابات ریاست جمهوری 2018 روبرو است.

انریکه پنیا نیتو در سال 2012 برای یک دوره شش ساله بعنوان پنجاه و هفتمین رئیس جمهوری مکزیک، دراین مقام منصوب شد.

رئیس جمهور مکزیک به دلیل رسوایی همسرش از مردم عذرخواهی کرد

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا