مجله تفر یحی آموزشی

حمله به داعش در ساعت صفر / هفت میلیون اعلامیه برای آگاه کردن مردم Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : همزمان با آمادگی ارتش عراق برای آغاز مرحله نهایی عملیات آزادی موصل، جنگنده‌های عراقی میلیون‌ها اعلامیه را در مناطق مختلف استان نینوا از ج مجله اینترنتی کافه 7 : همزمان با آمادگی ارتش عراق برای آغاز مرحله نهایی عملیات آزادی موصل، جنگنده‌های عراقی میلیون‌ها اعلامیه را در مناطق مختلف استان نینوا از ج Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار بین المللی » حمله به داعش در ساعت صفر / هفت میلیون اعلامیه برای آگاه کردن مردم

حمله به داعش در ساعت صفر / هفت میلیون اعلامیه برای آگاه کردن مردم

مجله اینترنتی کافه 7 : همزمان با آمادگی ارتش عراق برای آغاز مرحله نهایی عملیات آزادی موصل، جنگنده‌های عراقی میلیون‌ها اعلامیه را در مناطق مختلف استان نینوا از جمله موصل انداختند و از ساکنان این مناطق خواستند از حضور در پایگاه‌ها و مراکز تجمع داعش خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری الفجر، جنگنده‌های عراقی روز سه شنبه با انداختن هفت میلیون اعلامیه در ۱۶ منطقه در استان نینوا و در راس آن موصل، از ساکنان این مناطق خواستند از حضور در پایگاه‌ها، مراکز تجمع نیروها و انبار مهمات داعش و محل‌هایی که آنها حضوری دارند، خودداری کنند.

1416808015890_031b97d8-e35c-4839-9774-709c516b99f8-jpgqpresetnews-details-pagespeed-ce-r66ul-_agw

مرکز اطلاع رسانی جنگ عراق به رهبری عملیات مشترک از عراقی‌های ساکن مناطق مختلف این استان خواست خود را برای آغاز مرحله سوم و نهایی عملیات آزادسازی موصل آماده کنند.

این مرکز اعلام کرد که دو میلیون اعلامیه در شهر موصل و ۲۵۰ هزار اعلامیه دیگر در مناطق “بعشیقه”، “حمام العلیل”، “الشوره”، “المحلبیه”، “الحمیدات”، “الحمدانیه”، “برطله”، “النمرود”، “البعاج”، “القحطانیه”، “الحضر”، “تب غژعبطه”، “تلعفر”، “العیاضیه” و “تیروان” پخش شده است.

مرحله دوم عملیات آزادسازی نینوا در تاریخ ۱۸ ژوئن با مشارکت نیروهای مبارزه با تروریسم تیپ نهم ارتش زرهی، نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات صلاح‌الدین و عملیات آزادسازی نینوا و گروه‌های عشایر و پشتیبانی جنگنده‌های عراقی و جنگنده‌های ائتلاف با هدف آزادسازی شرقاط در استان صلاح‌الدین و القیاره در جنوب موصل آغاز شد و طی آن پایگاه هوایی القیاره در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر موصل در تاریخ نهم ژوئیه آزاد شد.

پیشتر یک منبع عالی رتبه در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرده بود عملیات آزادسازی موصل به آغاز ماه اکتبر موکول شده و دلیل تاخیر در این عملیات را اختلاف میان بغداد و اربیل و عدم تکمیل آمادگی نیروهای مشترک برای نبرد موصل در  تمام استان نینوا دانست.

این در حالی است که یک مقام محلی در استان نینوا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد،‌ داعش ساکنان موصل کسانی را که ببیند اعلامیه‌های ارتش عراق را در دست دارند، به ۲۰ ضربه شلاق تهدید کرده است.

این مقام به سومریه نیوز گفت: داعش تهدید کرده است کسانی که در کوچه، خیابان و روستاها این اعلامیه‌ها را نگه دارند یا حمل کنند ۲۰ ضربه شلاق خواهند زد.

این مقام افزود: تهدید داعش به شلاق زدن مردم به دلیل انزجاز اقشار مختلف ساکنان موصل از آن است. داعش نیروهای خود را برای جمع آوری اعلامیه‌ها در محله‌ها، کوچه‌ها و روستاها بسیج کرده است.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا