مجله تفر یحی آموزشی

اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه Reviewed by Momizat on . مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با "عقلای" شیعه عربستانی و عراقی خبر داد. اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با "عقلای" شیعه عربستانی و عراقی خبر داد. اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار بین المللی » اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه

اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه

مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با “عقلای” شیعه عربستانی و عراقی خبر داد.

اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه

null

مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با “عقلای” شیعه عربستانی و عراقی خبر داد.عبدالله بن سلیمان المنیع، مشاور دفتر پادشاهی و یکی از اعضای هیات علمای برجسته عربستان گفت: آرمان‌ها قرآن و سنت پیامبر هستند و هر کس با این دو مخالفت کند در مسیر گمراهی است.براساس آنچه روزنامه المدینه عربستان در پایگاه رسمی خود منتشر کرده، این مشاور سعودی گفت: اکنون تلاش و فضاسازی برای مذاکره با شهروندان میانه‌روی عربستانی در الاحساء و القطیف یا حتی شیعیان عراق و ایران یا هر کشور دیگری و بیان حق برایشان وجود دارد.

اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه

null
عبدالله بن سلیمان المنیع گفت: مذاکره اکنون در هیات علمای برجسته پابرجاست و مقدماتی برای مذاکره بر این اساس فراهم شده است. ما امیدواریم خیری در آن باشد. بی‌تردید امید خیر از عقلای شیعه می‌رود.وی گفت: زمانی که مذاکره آغاز شود ما آرمان‌هایمان را از کتاب و سنت و اصولی که نباید کسی درباره آن اختلافی داشته باشد، مطرح می‌کنیم. بر ای همین معیارهای رسیدن به واقعیت‌ها باید بر همین اساس باشد.اختلاف میان سنی و شیعه یک اختلاف تاریخی است و در چند محور متمرکز است مثل عقیده و مسائل فقهی.

اقدام عجیب عربستان درباره مذاکره با عقلای شیعه

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا