اخبار, اخبار فرهنگی و هنری

زمان حضور گروه جیپسی کینگز در ایران مشخص شد

زمان حضور گروه جیپسی کینگز در ایران مشخص شد

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”زمان حضور گروه جیپسی کینگز در ایران مشخص شد

Gipsy-Wolves-Poster_cafeseven.net_ Gipsy-Wolves-Poster_cafeseven.net_2

 آن طور که از خبرهای تأیید نشده، شنیده می‌شود، کمتر از دو هفته دیگر تالار بزرگ وزارت کشور میزبان گروه موسیقی «جیپسی کینگز» است؛ حتی کارهایشان به سرعت در جریان است و تالار وزارت کشور را برای تاریخ 20 تا 26 اردیبهشت رزرو کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه قانون با اشاره به این خبر، نوشت: آنچنان که پیداست دیپلماسی فرهنگی دولت یازدهم کم کم دارد جایگاهی والاتر از سخنرانی‌های مسئولان دولتی می‌یابد؛ سیاستی که در دیگر عرصه‌های هنری از جمله سینما و هنرهای تجسمی رنگ بیشتری گرفته و با برنامه‌های مدیران دفتر موسیقی در این عرصه نیز جلوه‌ای بیش از گذشته یافته است.

 

«جیپسی‌کینگز» از آن گروه‌های خارجی است که میان ایرانی‌ها خیلی محبوب است. حتی شاید موزیسین‌های زیادی هم بوده باشند که از این گروه تأثیر گرفته‌اند. به‌ویژه در دهه 60 و 70 که موسیقی‌های پاپی که به دست ما می‌رسید، در همین چند گروه خلاصه می‌شد؛ گروه‌هایی مثل جیپسی کینگز، مدرن تاکینگ، کریس دی‌برگ، مایکل بولتون و…

حالا خبردار شده‌ایم که احتمالاً بعد از «کیتارو» نوبت اجرای «جیپسی کینگز» در ایران رسیده است. از اواخر سال گذشته صحبت‌های درگوشی درباره حضور این گروه در ایران به گوش می‌خورد اما آنقدر محو اجرای «کیتارو» و رویای حضور «یانی» در ایران بودیم که خیلی راحت از کنار این صحبت‌ها رد شدیم؛ بدون اینکه بدانیم تهیه‌کنندگان کنسرت «جیپسی‌کینگز» با جدیت مشغول‌اند و چیزی به اجرای این گروه در ایران نمانده است.

 جیپسی کینگز ر ا بیشتر بشناسیم

جیپسی کینگز (Gipsy Kings) به معنای پادشاهان کولی، یک گروه موسیقی است که با سبک منحصربفرد خود در سراسر جهان شناخته شده‌است. واپسین آلبوم این گروه، Savor Flamenco نام‌ دارد که با فاصله بیشتر از هفت سال در سپتامبر 2013 مصادف با جشن سالگرد 25 سالگی گروه روانه بازار شد. موسیقی این گروه با آواز استثنایی نیکلاس ری به عنوان خواننده اصلی و نوازندگی شگفت‌انگیز تونینو بالیاردو با ترکیبی از سازهای مختلف آمیخته شده، با این حال همواره دارای برداشتی آزاد از فضای موسیقی فلامنکو است.

اعضای این گروه شامل برادران Reyes و Baliardo است که با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و به گفته خودشان از دانش موسیقی آکادمیک بی‌اطلاع هستند. بسیاری از ملودی‌های ساخته شده توسط این گروه دارای شهرت جهانی است و گروه‌های بسیاری در سراسر جهان از آنها الگوبرداری می‌کنند. برخی معتقدند ارزش‌های هنری موسیقی این گروه در سایه شناخته شدن به عنوان یک گروه موسیقی پاپ در نظر بسیاری از مخاطبان ناشناخته مانده است. موسیقی‌ای که گاهی با درون‌مایه‌هایی از جز (موسیقی بومی آمریکای لاتین) و رومبا و حتی موسیقی عربی و هندی همراه می‌شود به سختی قابل توصیف و طبقه‌بندی است. آثار آنها در تمام سال‌های فعالیتشان جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی جهان است و کنسرت‌های باشکوهی که سراسر دنیا برگزار کرده‌اند نشان از نفوذ موسیقی‌شان در بین مردمی دارد که حتی زبان ترانه‌های آنان را درک نمی‌کنند. با همه این احوال، لقب گروه شماره یک موسیقی فلامنکوی جهان سال‌هاست که برازنده نام این گروه است.

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply