مجله تفر یحی آموزشی

نوجوان 12 ساله که تحت تاثیر فیلم پنج کیلومتر تا بهشت خودش حلق آویز کرد Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : داوود هاشمی که در پرونده خودکشی پسر 12 ساله تحت تاثیر فیلم "پنج کیلومتر تا بهشت" به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد. به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 : داوود هاشمی که در پرونده خودکشی پسر 12 ساله تحت تاثیر فیلم "پنج کیلومتر تا بهشت" به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد. به گزارش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار حوادث » نوجوان 12 ساله که تحت تاثیر فیلم پنج کیلومتر تا بهشت خودش حلق آویز کرد

نوجوان 12 ساله که تحت تاثیر فیلم پنج کیلومتر تا بهشت خودش حلق آویز کرد

مجله اینترنتی کافه 7 : داوود هاشمی که در پرونده خودکشی پسر 12 ساله تحت تاثیر فیلم “پنج کیلومتر تا بهشت” به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد.

به گزارش رکنا، شهریور ماه سال 90 ماموران پلیس آگاهی تهران در جریان خودکشی پسر 12 ساله ای در شرق تهران قرار گرفتند که در تحقیقات پلیسی مشخص شد محمد مهدی با بستن روسری به میله بارفیکس خود را حلق آویز کرده است.
در ادامه تحقیقات مشخص شد کودک 12 ساله به تقلید از بازیگر نقش امیر حسین سریال “پنج کیلومتر تا بهشت” که تبدیل به روح می شد،برای اینکه تبدیل به روح شود تا بداند پدر و مادرش در مورد او چه می گویند در غیاب آنها هنگام بازی با برادر6 ساله اش خود را حلق آویز کرده است.

f74e16e80c5f4d509f6be458c3894086
بدین ترتیب خانواده پسر نوجوان با مراجعه به دادسرای امور جنایی از مسئولان این سریال تلویزیونی شکایت کردند که این پرونده در شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نقص منع تعقیب عوامل این فیلم دستور رسیدگی مجدد در شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران کلید زده شد.
در ادامه تحقیقات کارشناس رسمی پرونده مبنی بر اینکه عوامل فیلم و شبکه با توجه به داستان فیلم، باید برای افراد زیر 16 سال محدودیت سنی تعیین می کردند اما این کار را نکردند، آنها را در مرگ محمد مهدی 20 درصد مقصر شناخت.
همین کافی بود تا بازپرس مرادی از شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران دستور احضار پور محمدی رئیس شبکه سوم سیما،علیرضا افخمی کارگردان و تهیه کننده این سریال را به خاطر “تسبیب” برای توضیح به دادسرا را صادر کرد.
صبح امروز- چهارشنبه – داوود هاشمی، تهیه کننده این سریال تلویزیونی پای در دادسرای امور جنایی تهران گذاشت و در دفاع از اتهامش به بازپرس مرادی گفت: متاسفانه این حادثه تلخ رخ داده است اما ما در این ماجرا هیچ نقشی نداشتیم و مقصر نبودیم و خانواده محمد مهدی نیز باید بیشتر از پسرشان مراقتب می کردند که این اتفاق رخ ندهد.
بنا به این گزارش، بازپرس مرادی دستوربازداشت با قرار کفالت را صادر کرد که تهیه کننده این سریال با گذاشتن کفالت آزاد شد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا