مجله تفر یحی آموزشی

سرقت از طلافروشی به سبک فیلم های پلیسی / پسر طلافروش به قتل رسید Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : ساعاتی پس از سرقت شبانه یک طلافروشی درشهرستان «الشتر» استان لرستان، یکی ازطلافروشی‌های بازار یزد نیزهدف سرقت مرگبار قرارگرفت و پسر صاحب م مجله اینترنتی کافه 7 : ساعاتی پس از سرقت شبانه یک طلافروشی درشهرستان «الشتر» استان لرستان، یکی ازطلافروشی‌های بازار یزد نیزهدف سرقت مرگبار قرارگرفت و پسر صاحب م Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار حوادث » سرقت از طلافروشی به سبک فیلم های پلیسی / پسر طلافروش به قتل رسید

سرقت از طلافروشی به سبک فیلم های پلیسی / پسر طلافروش به قتل رسید

مجله اینترنتی کافه 7 : ساعاتی پس از سرقت شبانه یک طلافروشی درشهرستان «الشتر» استان لرستان، یکی ازطلافروشی‌های بازار یزد نیزهدف سرقت مرگبار قرارگرفت و پسر صاحب مغازه نیز در این ماجرا به قتل رسید. مردان نقابدار که با سناریویی شبیه فیلم‌های پلیسی، نقشه سرقت را طراحی و اجراکرده بودند پسر مرد طلافروش را در پارکینگ ربوده و پس از سرقت کلیدهای مغازه، طلاها را به سرقت بردند. حدود ساعت 3 بعد از ظهر یکشنبه وقتی محمدعلی به خانه‌شان نرسید و تلفنش را هم جواب نداد خانواده‌اش بشدت نگران شدند. پدرمحمد علی که سال‌ها در بازار، طلافروشی داشت از غیبت پسرش بشدت نگران شد.چراکه به طور معمول او تا حدود دو بعد از ظهر خود را به خانه می‌رساند اما آن روز خبری از محمدعلی نبود.مرد میانسال که از تأخیر پسرش نگران شده بود؛ سراسیمه راهی بازار طلافروشی شد و زمانی که با در باز مغازه و قفسه‌های خالی از طلا روبه‌رو شد، آه از نهادش برخاست. بعد هم با این تصور که دزدان، پسرش را گروگان گرفته‌اند، موضوع را بلافاصله به پلیس اعلام کرد.

آغازتحقیقات پلیسی
به دنبال اعلام این خبر، مأموران مبارزه با جرایم جنایی یزد وارد عمل شده و با حضور در محل حادثه تحقیقات را آغاز کردند.در بررسی دوربین‌های مداربسته طلافروشی مشخص شد مردان ناشناس، با کلید در مغازه را باز کرده و نقشه سرقت را براحتی اجرا کرده‌اند. اما در این میان خبری از محمد علی، پسر مرد طلافروش نبود پس این احتمال می‌رفت که پسر جوان ربوده شده باشد.

androidonlinenewsimage-aspx

جسدی در پارکینگ
تجسس‌های ویژه برای یافتن پسر جوان ودستگیری سارقان طلافروشی ادامه داشت تا اینکه ساعت 5 بعد از ظهر جسد دست وپا بسته پسر 27 ساله در کنار خودرواش در پارکینگ خلوت کنار مسجد ملااسمعیل و زیرکیسه‌های سیمان پیدا شد.بررسی‌ها نشان می‌داد حدود ساعت 2:30 دقیقه روز حادثه، زمانی که محمد علی به پارکینگ رفته تا سوار خودرواش شود، مردان نقابدار او را غافلگیر کرده و پس از بستن دست و پای پسر جوان و انداختن کیسه‌های سیمان روی بدنش، کلیدهای طلافروشی را از جیبش برداشته و خود را به بازار طلافروشی رسانده و سرقت را اجرا کرده‌اند.

تعطیلی بازار طلافروشان
به دنبال این سرقت مرگبار، بازار زرگرهای یزد نیزروز دوشنبه تعطیل شد.زرگران یزدی در پی وقوع این قتل محل کسب خود را ترک کرده و در مقابل استانداری یزد در اعتراض به امنیت ضعیف بازار زرگرها دست به تجمع زدند.سرهنگ مزیدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد با بیان اینکه موضوع این سرقت مرگبار در دستور کار ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفته اظهار داشت: بعد از کامل شدن تحقیقات، اطلاع‌رسانی کامل انجام خواهد شد.

سرنخهای جدید از سارقان طلافروشی
معاون سیاسی، امنیتی استاندار یزد نیز از به دست آمدن سرنخ‌های جدید از سارقان طلافروشی خبر داد و گفت: پلیس با جدیت در حال پیگیری پرونده است.محمدعلی طالبی، در اجتماع اعتراض‌آمیز طلافروشان یزد در مقابل استانداری در مورد امنیت بازار زرگرها اظهار داشت: کشته شدن یک جوان و سرقت مقادیر قابل توجهی طلا از یک طلافروشی در راسته زرگرهای بازار «خان» نشان داده که شاخص های امنیتی بازار ضعیف است.شورای تأمین به منظور بررسی وضعیت بازار همچنین رسیدگی به این پرونده در استانداری تشکیل و مقرر شد اقدامات لازم برای ارتقای امنیت بازار خان بویژه در راسته بازار زرگرها انجام شود. طالبی، در نظر گرفتن یک پاس دائمی با استفاده از نیروهای توانمند پلیس، نصب دوربین در مکان های مشخص و… را از موارد مطرح شده اعلام کرد و افزود: این اقدامات بسرعت در بازار زرگرها اجرایی می‌شود. وی با اشاره به اینکه استان یزد به لحاظ بروز جرایمی نظیر سرقت مسلحانه و شرارت در رتبه‌های آخر کشور قرار دارد، بیان کرد: حتی یک سرقت نیز برای استانی نظیر یزد زیاد است و تلاش می‌کنیم رتبه خوب استان یزد در زمینه جرایم این چنینی را حفظ کنیم.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا