مجله تفر یحی آموزشی

جوانی که برای سرقت خودرو یک مرد و یک خانم دکتر را با اسلحه کشت Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : حکم اعدام مرد جوان که 7سال قبل در جریان سرقت مسلحانه یک خودرو ، مردی ر ا کشته و به یک خانم دکتر شلیک کرده بود، با ارسال نامه ای به دادستا مجله اینترنتی کافه 7 : حکم اعدام مرد جوان که 7سال قبل در جریان سرقت مسلحانه یک خودرو ، مردی ر ا کشته و به یک خانم دکتر شلیک کرده بود، با ارسال نامه ای به دادستا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار حوادث » جوانی که برای سرقت خودرو یک مرد و یک خانم دکتر را با اسلحه کشت

جوانی که برای سرقت خودرو یک مرد و یک خانم دکتر را با اسلحه کشت

محبوب کن - فیس نما

مجله اینترنتی کافه ۷ : حکم اعدام مرد جوان که ۷سال قبل در جریان سرقت مسلحانه یک خودرو ، مردی ر ا کشته و به یک خانم دکتر شلیک کرده بود، با ارسال نامه ای به دادستان درخواست کمک کرد.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از دوم خرداد ۸۸ به دنبال شلیک یک مرد ناشناس به مرد میانسالی به نام اسماعیل که راننده پژو ۲۰۶ بود در دستور کار پلیس قرار گرفت.شواهد نشان می داد این مرد قربانی سرقت خودرواش شده است اما پژو ۲۰۶ چند کیلومتر آن طرف تر پیدا شد.
تلاش برای دستگیری عامل این جنایت آغاز شده بود که روز بعد خبر رسید یک سارق مسلح که در خیابان علامه قصد سرقت خودرو یک خانم دکتر را داشته از سوی شاهدان دستگیر شده است. سارق مسلح به نام محمود ۳۸ساله در بازجویی ها به قتل راننده پژو نیز اعتراف کرد و گفت: در یک کشتارگاه کار می کردم اما صاحب کارم مرا اخراج کرد و به همین خاطر به کرمانشاه رفتم و اسلحه ای به ارزش ۵۰۰ هزار تومان خریدم تا با تهدید آن بتوانم سرقت کنم. می خواستم پژو ۲۰۶ را بدزدم اما راننده مقاومت کرد و من به ناچار یک تیر به او شلیک کردم. در حال فرار با ۲۰۶ بودم که کنترل خودرو از دستم خارج شد و با درخت های حاشیه اتوبان برخورد کردم و به ناچار از ماشین پیاده شدم.
JamNewsImage15543920
وی ادامه داد: صبح روز بعد در خیابان ها قدم می زدم که ماشین مدل بالایی را دیدم که زن جوانی در آن نشسته بود. با تهدید اسلحه از او خواستم از ماشینش پیاده شود اما مقاومت کرد و من یک تیر به پایش شلیک کردم که شاهدان سر رسیدند و من دستگیر شدم.
محمود در شعبه ۷۴دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص، ۱۵سال زندان، ۱۵۴ضربه شلاق و پرداخت دیه محکوم شد.این حکم در شعبه ۱۶ دیوان عالی کشور تایید شد و به ایستگاه اجرا رسید اما عدم پیگیری های اولیای دم موجب شد تا محمود ۷سال در زندان بلاتکلیف بماند. وی با ارسال نامه ای از دادستان کمک خواست و گفت: ۷سال از این ماجرا گذشته و من هنوز در زندان بلاتکلیف مانده ام.
به این ترتیب طبق ماده۴۲۹ قانون مجازات اسلامی جدید از دادگاه نامه ای به اولیای دم ارسال و به آنها مهلت داده شد تا ظرف شش ماه برای پیگیری اجرای حکم اعدام به دادگستری مراجعه کنند. اما با گذشت مهلت مقرر شده و عدم پیگیری آنها پرونده محمود به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا قضات دادگاه درباره وی تصمیم گیری کنند.
طبق این ماده قانونی چنانچه ظرف مدت مقرر اولیای دم پیگیر پرونده نشوند دادگاه می تواند اعدامی را به تعزیر محکوم کند و وی پس از گذراندن آن زمان با وثیقه مناسب آزاد شود.
جوانی که برای سرقت خودرو یک مرد و یک خانم دکتر را با اسلحه کشت

۱۴۸ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا