مجله تفر یحی آموزشی

آتش سوزی در نیروگاه بزرگ خورشیدی Reviewed by Momizat on .  این حادثه که در نیروگاه خورشیدی «ایوانپاه» واقع در کالیفرنیای آمریکا روی داد، ضربه بزرگی به یکی از پیشرفته ترین مظاهر فناوریهای نوظهور دنیا به شمار می آید. نیر  این حادثه که در نیروگاه خورشیدی «ایوانپاه» واقع در کالیفرنیای آمریکا روی داد، ضربه بزرگی به یکی از پیشرفته ترین مظاهر فناوریهای نوظهور دنیا به شمار می آید. نیر Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار حوادث » آتش سوزی در نیروگاه بزرگ خورشیدی

آتش سوزی در نیروگاه بزرگ خورشیدی

محبوب کن - فیس نما

 این حادثه که در نیروگاه خورشیدی «ایوانپاه» واقع در کالیفرنیای آمریکا روی داد، ضربه بزرگی به یکی از پیشرفته ترین مظاهر فناوریهای نوظهور دنیا به شمار می آید. نیروهای اطفای حریق برای خاموش کردن آتش سوزی مجبور به بالارفتن از یکی از برجهای نیروگاه شده تا با رساندن خود به محل اصلی آتش سوزی آن را کنترل کنند.

اگرچه این آتش سوزی ظرف مدت ۲۰ دقیقه خاموش شد اما گفته می شود خسارات زیادی را برجای گذاشته است.

                                       آتش سوزی در نیروگاه بزرگ خورشیدی

این نیروگاه عظیم خورشیدی که در صحرای موهاوی آمریکا واقع شده متشکل از ۱۷۳ هزار و ۵۰۰ آینه مخصوص است که پرتوهای خورشید را بر روی نوک سه برج مخصوص آن متمرکز می کنند. این برجها بیش از ۱۵ متر ارتفاع دارند.

گرمای حیرت انگیزی که از این طریق در نوک برجها تولید می شود برای تولید بخار و در نهایت به حرکت درآوردن توربینها و تولید برق استفاده می شود.

این تأسیسات که در نوع خود بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا به شمار می آید ظرفیت تولید ۳۹۲ مگاوات برق را دارد که برای تأمین برق مورد نیاز ۱۴۰ هزار خانه کافی است.

نکته جالب توجه درباره این نیروگاه این است که تمامی آینه های آن که به بزرگی درب گاراژ خودرو هستند توسط رایانه کنترل می شود.

بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان با هزینه ۲.۲ میلیارد دلار ساخته شده است.

۱۴۰ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا