مجله تفر یحی آموزشی

یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود Reviewed by Momizat on . یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود   ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در مصاحبه‌ای گفت: باراک اوباما با توصیف روسیه به عنوان "قدرت منطقه‌ا یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود   ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در مصاحبه‌ای گفت: باراک اوباما با توصیف روسیه به عنوان "قدرت منطقه‌ا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار سیاست خارجی » یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود

یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود

محبوب کن - فیس نما

یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود

 

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در مصاحبه‌ای گفت: باراک اوباما با توصیف روسیه به عنوان “قدرت منطقه‌ای” اشتباه بزرگی مرتکب شده و اروپا در مقابل باید با روسیه به عنوان “یک هویت بزرگ و یک ملت پرافتخار” رفتار کند و چیزهای زیادی درباره روسیه فرا بگیرد.

 به نقل از شبکه خبری آر تی، ژان کلود یونکر در مصاحبه با شبکه یورو نیوز گفت: اتحادیه اروپا ۵ / ۵ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد در حالی که روسیه مساحتش ۵ / ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است.

باید با روسیه به عنوان یک هویت بزرگ و  یک  کشور پرافتخار رفتار کنیم.

 

یونکر اذعان کرد به اینکه اتحادیه اروپا در این مقطع اطلاعات کمی درباره روسیه دارد و ما باید چیزهای زیادی درباره روسیه یاد بگیریم.

 

رئیس کمیسیون  اروپا از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به خاطر اینکه در سال ۲۰۱۴  گفته بود روسیه یک قدرت منطقه‌ای است که از روی ضعف و نه از روی قدرت همسایگان مجاورش را تهدید می‌کند انتقاد کرد.

 

یونکر گفت: روسیه آنگونه که اوباما گفته بود یک قدرت منطقه‌ای نیست بلکه  این ارزیابی اوباما یک اشتباه بزرگ بود.

 

وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا وابستگی به سیاست خارجی آمریکا ندارد.

واشنگتن هرکاری که بخواهد انجام می‌دهد و اروپایی‌ها نیز یکسری منافع متعلق به خودشان در دورنمای خودشان دارند که باید آنها را مدیریت کنند.

 

رئیس کمیسیون اروپایی تصریح کرد: البته استدلالی برای برداشته شدن سریع تحریم‌ها  علیه روسیه مطرح نشده اما خواهان کنار آمدن با مسکو است چرا که باید به خاطر داشته باشیم بدون روسیه هیچ معماری امنیتی در اروپا وجود نخواهد داشت.

یونکر: ارزیابی اوباما از روسیه یک اشتباه بزرگ بود

۵۹ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا