مجله تفر یحی آموزشی

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی Reviewed by Momizat on . قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل اختلال بیشتر در عرضه جهانی نفت با افزایش روبرو شد. افزایش قیمت نفت در بازار جهانی به گزارش سرویس اقتصادی جا قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل اختلال بیشتر در عرضه جهانی نفت با افزایش روبرو شد. افزایش قیمت نفت در بازار جهانی به گزارش سرویس اقتصادی جا Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار اقتصادی و بازرگانی » افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل اختلال بیشتر در عرضه جهانی نفت با افزایش روبرو شد.
نفت1 قیمت جهانی نفت افزایش یافت

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز” به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه در حالی با افزایش روبرو شد که بالا گرفتن ناآرامی ها در نیجریه و ورشکستگی شماری از شرکت‌های نفت «شیل» آمریکا و همچنین بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا بر روی کاهش بیشتر عرضه طلای سیاه تاثیر به سزایی گذاشت و باعث تقویت بهای نفت شد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با ۲۹ سنت افزایش به قیمت ۴۹ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید، ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۳۹ سنت افزایش در برابر ۴۸ دلار و ۵۵ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین تولید نفت آمریکا ۲.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است و به گفته کارشناسان اقتصادی، انتظار می رود بازار جهانی نفت در روزهای آتی شاهد افزایش بیشتر بهای طلای سیاه باشد.

میزان اختلال فعلی در عرضه نفت می تواند مازاد تولید نفت را که از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد کلید خورد را به حالت توازن برگرداند، البته تولید نفت لیبی هم به دلیل درگیرهای داخلی در این کشور با کاهش روبرو شده است، ضمن اینکه شدت گرفتن نا آرامی ها در نیجریه تولید نفت این کشور را ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است.

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا