اخبار فرهنگی و هنری

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی

خلاصه داستان کلاه قرمزی نوروز 94

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی

خلاصه داستان کلاه قرمزی نوروز 94,زمان پخش کلاه قرمزی 94,کلیپ کلاه قرمزی 94,کلیپ خنده دار کلاه قرمزی 94,عکس های سری جدید کلاه قرمزی 94,دانلود کلاه قرمزی94

«کلاه قرمزی» یکی از محبوب ترین عروسک های چند نسل مخاطبان است که هر سال با اتفاقات تازه ای به تلویزیون می آید.

شبکه های مختلف سیما در حال آماده سازی برنامه های نوروزی برای کودکان هستند و در این بین به برنامه های عروسکی توجه زیادی شده است.عروسک های مجموعه کلاه قرمزی ، و تعدادی از برنامه های رنگین کمان و گل آموز نوروز ۹۴ به تلویزیون می آیند .
کلاه قرمزی چه زمان به تلویزیون می آید؟
مجموعه نوروزی کلاه قرمزی و آقای مجری چند سالی است که در ایام نوروز مهمان خانه های ما می شود. این مجموعه در سال های اخیر همواره با اخباری درباره پخش شدن یا نشدنش در نوروز، علاقمندانش را تا آخرین روزهای سال نگران کرده و البته در نهایت به پخش رسیده است و هر سال یک عضو جدید را معرفی می کند که از آن جمله می توان به فامیل دور، پسر عمه زا، آقای همساده، دختر همسایه، دیبی، عزیزم ببخشید اشاره کرد.
شبکه دو اعلام کرده که عروسک گردان ها و صداپیشه های کلاه قرمزی هم اکنون در آرامشی حرفه ای مشغول تمرین نهایی هستند و به زودی ضبط این مجموعه تلویزیونی آغاز می شود. زمان پخش سری جدید مجموعه کلاه قرمزی در ۲۲ قسمت ۴۰ دقیقه ای از پنجم فروردین ماه اعلام شده است.
حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، دنیا فنی زاده، مرضیه محبوب، امیرسلطان احمدی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی، محمد لقمانیان، محمد بحرانی، عیسی یوسفی پور، احسان کرمی و … از جمله صداپیشگان این مجموعه هستند.
«کلاه قرمزی» یکی از محبوب ترین عروسک های چند نسل مخاطبان است که هر سال با اتفاقات تازه ای به تلویزیون می آید تا قصه ای متفاوت از زندگی عادی مردم روایت کند. این شخصیت با صدای حمید جبلی اجرا می شود.
پنگول و چرا در نوروز ۹۴
برنامه رنگین کمان ویژه نوروز ۹۴، کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه پنج است که با عروسک پنگول که صداپیشه ی آن هومن حاجی عبدالهی است و چرا مهمان خانه ها می شود.
عروسک چرا با صداپیشگی آزاده مویدی فرد میان بچه ها محبوب شد. عروسک چرا تا سال ۸۴ در تلویزیون حضور داشت. تا این که بعد از تغییرات در این برنامه عروسک های جدید وارد شدند. بعد از گذشت هشت سال این عروسک راهی برنامه های شبکه تهران شد.
این برنامه در ۱۵ قسمت ۶۰ دقیقه ای ویژه نوروز ۹۴ تهیه و تولید خواهد شد و از نیمه های اسفند ماه نیز تولید آن شروع می شود.این ویژه برنامه متناسب با حال و هوای نوروز برای کودکان تولید می شود و عروسک های پنگول و چرا به همراه دیگر بازیگران این مجموعه در آن حضور دارند.
دعوت از مهمان، گزیده ای از برنامه های نوروز دهه ۶۰، وله و … از آیتم های رنگین کمان نوروزی است.
نارنجی شخصیت عروسکی گل آموز
گل آموز شخصیت عروسکی به نام نارنجی دارد. این شخصیت از سرزمین ناشناخته آمده و تلاش می کند محیط پیرامون خود را بشناسد که جستجوهای او برای بچه ها جذاب خواهد بود.
برنامه ی گل آموز که در شبکه آموزش ساخته می شود شامل بخش هایی از جمله بخش آموزش مشاعره به بچه ها، بخش آشنایی با حیوانات و … است.این برنامه با اجرای سارا روستاپور و حامد زحمتکش، تهیه کنندگی سارا روستاپور و کارگردانی قناعتیان در حال تولید است.
اخبار فرهنگی و هنری – ایرنا

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی

red hat_cafeseven.net_

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی red hat_cafeseven.net_2

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی red hat_cafeseven.net_3

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی red hat_cafeseven.net_4

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی red hat_cafeseven.net_5

عکس های کلاه قرمزی 94+پشت صحنه و کلیپ کلاه قرمزی

کلاه قرمزی 94

احادیث زیبا از امام علی(ع):

به وسیله ی علم است که خداوند اطاعت و عبادت می شود. با علم٬ معرفت خداوند و توحید او حاصل می شود٬ به وسیله ی علم صله ی رحم انجام٬ و حلال از حرام شناخته می شود و علم پیشوای عقل٬  تابع آن است و سعادتمندان بدان الهام می یابند و تیره بختان٬ محروم می شوند.

منبع : البحار ١/١۶۶

خدا محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم) را نشانه ای ساخت برای قیامت٬ و مژده دهنده به بهشت٬ و ترساننده از عقوبت. از دنیا برون رفت و از نعمت آن سیر نخورد؛ به آخرت در شد٬ و گناهی با خود نبرد؛ سنگی بر سنگی ننهاد تا جهان را ترک گفت٬ و دعوت پروردگارش را پذیرفت. پس چه بزرگ است منتی که خدا بر ما نهاده. و چنین نعمتی به ما داده٬ پیشوایی که باید او را پیروی کنیم و پیشروی که پا بر جای پای او نهیم.

منبع : نهج البلاغه الخطبه ١۶٠

زادگاه او [پیامبر] مکه است و هجرت او به مدینه ی طیبه. در مدینه نام او باند گردید و دعوتش به همه جا کشید. [خداوند] او را فرستاد با حجتی بسنده- که قرآن است- و موعظه ای که درمان است٬ و دعوتی که جبران کننده ی زیان. بدو حکم های نا دانسته را آشکار کرد و بدعتها را که در آن راه یافته بود کوفت و به کنار کرد و حکم های گونه گون را پدیدار. پس هرکه جز اسلام دینی را پیروی کند به یقین بدبخت است و پیوند او با خدا بریده٬ و به سر در افتادن او سخت. پایان کارش اندوهی است دراز و عذابی دشوار و جانگداز.

منبع : نهج البلاغه الخطبه ١۶١

دیگر اینکه این اسلام دین خداست که آن را برای خود گزید… پس اسلام نزد خدا استوار پایه است و افراشته بنیان٬ برهانش روشن است و روشنی اش تابان٬ قدرتش ارجمند است و نشانه هایش بلند٬ و در افتادن با آن ناممکن- و مایه ی ریشخند- پس آن را بزرگ بشمارید و پیروی اش کنید و حق را آن را بگزارید و در جایی که شایسته آن است فرودش آورید.

منبع : نهج البلاغه الخطبه ١٩٨

کسی که به رعیت خود ستم ورزد٬ خداوند حکومتش را زایل سازد و در هلاکت و نابودی وی تعجیل کند.

منبع : شرح غررالحکم ۵/٣۵٨

بپرهیز از خونها٬ و ریختن آن بناروا٬ که چیزی چون ریختن خون بناحق٬ آدمی را به کیفر نرساند٬ و گناه را بزرگ نگرداند٬ و نعمت را نبرد٬ و رشته ی عمر را نبرد.

منبع : نهج البلاغه الکتاب ۵٣

به خدا قسم٬ طلیعه ی مرگ برای من نامطلوب٬ ناگهانی و ناشناس نبود٬ من همچون تشنه ای بودم که به آب رسیده و جوینده ای که به مقصود نایل شده.((و آنچه نزد خداست نیکوکاران را بهتر است.))

منبع : نهج البلاغه الکتاب ٢٣

به خدا سوگند پدرم (ابوطالب) و جدّم عبدالمطّلب و هاشم و عبد مناف هرگز بتی را نپرستیدند. آنها بر آیین ابراهیم و با تمسک بدان به جانب کعبه نماز می گزاردند.

منبع : البحار ١۵/١۴۴

نفس خود را از هر پستی گرامی دار٬ هر چند تو را بدانچه خواهانی رساند٬ چه آنچه را از خود بر سر اینکار می نهی٬ هرگز به تو برنگرداند. بنده ی دیگری مباش حال که خدایت آزاد آفریده. و در آن نیکی که جز با بدی به دست نیاید و آن توانگری که جز با سختی و خواری بدان نرسد کسی چه خوبی دیده؟

منبع : نهج البلاغه الکتاب ٣١

پس سپاهیان- به خواست خدا- مردم را دژهای استواراند٬ و والیان را زیور. دین به آنان ارجمند است و راهها بی گزند٬ و کار مردم جز به سپاهیان بر پا نگردد.

منبع : نهج البلاغه الکتاب ۵٣

بردباری پرده ای است پوشاننده و عقل شمشیری برنده، پس کمبود های اخلاقی خود را با بردباری بپوشان و هوای نفس خود را با شمشیر عقل بکش.

منبع : نهجالبلاغه الحکمه ۴٢۴

از سعید بن سکینه روایت شده است که گفت : شنیدم علیّ بن ابی طالب مردی را دید که ((بسم الله الرحمن الرحیم)) می نویسد٬ فرمود : آن را زیبا بنویس٬ چرا که مردی به خاطر زیبا نوشتن آن٬ آمرزیده شده است.

منبع : کنزالعمال ١٠/٣١١

هرکس بتواند نفس خویش را از چهار صفت باز دارد او سزاوار آن است که هیچ گاه حادثه ی نا خوشایندی بر او وارد نشود. گفته شد : ای امیر مومنان! آنها کدامند؟ فرمود : شتاب زدگی٬ لجاجت [و پافشاری بناحق]٬ عجب و غرور٬ سستی و تنبلی.

منبع : تحفالعقول ٢٢٢

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply