اخبار, اخبار اقتصادی و بازرگانی

کراس اوور ( رنو کوئید ) چه مشخصاتی دارد

 کراس اوور ( رنو کوئید ) چه مشخصاتی دارد

کراس اوور یا همان نیمه شاسی بلند یکی از محصولات کارخانه هند است .همچنان این این خودرو نمیتواند با نمونه های بروز دنیا رقابت نماید ولی از لحاظ ظاهری در دسته کراس اور قرار دارد .

564

ایمنی

بنا بر اظهارات پیمان کارگر نماینده رنو خاورمیانه و ایران، قرار نیست این خودرو با همان مشخصاتی که درهند تولید می‌شود، در ایران نیز تولید شود. البته کارگر بیشتر روی ایمنی این خودروی نا امن صحبت کرده و افزوده که این خودرو قرار است در تست‌های جدید Euro NCAP بتواند سه ستاره ایمنی را کسب کند. این در حالی است که رنو کوئید تولید شده در هند از تست ایمنی Global NCAP موفق به دریافت هیچ ستاره‌ای نشد.

334

طراحی

اولین نکته‌ای که در طراحی به چشم می‌خورد، لاستیک کوچک است. کوئید که طول ۳۶۷۹ میلی‌متر، عرض ۱۵۷۹ میلی‌متر و ارتفاع ۱۴۷۸ میلی‌متر دارد از لاستیکی با قطر ۱۳ اینچ، نسبت ابعاد ۸۰ و عرض ۱۵۵ میلی‌متر دارد که برای این بدنه لاستیکی کوچک و کم عرضی به حساب می‌آید. این در حالی است که کراس‌ اورها از لاستیک‌های ۱۵ اینچ یا بیشتر استفاده می‌کنند و عرض آن‌ها نیز معمولا از ۱۶۰ میلی‌متر بیشتر است.

45

طراحی بیرونی این خودرو از کنار ذهن بیننده را به سمت و سوی خودروهای SUV (شاسی بلند) مخصوص آفرود سوق می‌دهد در حالی که این خودرو ارتفاع ۱۴۷۸ میلی‌متری داشته و جثه‌ی جمع و جوری دارد. پنجره جلوی کاپوت با ارتفاع زیاد و چراغ‌های درشت سبب شده که ببیننده خودرو از روبروی ارتفاع بلند و جسه بزرگ برای این خودرو را متصور شود.

11

طراحی داخلی این خودرو نه ساده و نه پیچیده‌ است. در داشبورد خودرو همه چیز مرتبط بوده و نمایشگر اطلاعات مربعی شکل متوسطی در بالای کنترل تهویه هوا به چشم می‌خورد. این کنترل تهویه هوا همانند خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ است و زیر آن نیز کنترل شیشه و قفل درب‌ها قرار دارد. نمایشگر سرعت نیز الکترونیکی است. فضای بار این خودرو ۳۰۰ لیتر است.

55

مشخصات فنی

انتقال قدرت در این خودرو به محورهای جلو منتقل می‌شود. حجم باک این خودرو ۲۸ لیتر است. رنو کوئید جعبه دنده ۵ سرعته استفاده می‌کند. این کراس ۵ صندلی برای سرنشینان دارد و ۵ درب است.

رنو کوئید، با دو موتور ۸۰۰ و ۱۰۰۰ سی‌سی در هند ارائه می‌شود که بر اساس امکانات رفاهی و مشخصات در مجموع ۷ نسخه مختلف دارد.

41

رنو کوئید  با موتور ۸۰۰ سی‌سی، ۳ سیلندر به همراه ۱۲ سوپاپ دارد. نهایت توان این خودرو ۵۳ اسب بخار در ۵۶۷۸ دور در دقیقه است. مصرف ترکیبی سوخت رنو کوئید ۳.۹۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی است.

567

رنو کوئید با موتور ۱۰۰۰ سی‌سی نیز ۳ سیلندر به همراه ۱۲ سوپاپ دارد و حداکثر توان خروجی این خودرو ۶۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است. مصرف ترکیبی بنزین این خودرو ۴.۳۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی اعلام شده است.

جدول مشخصات کوئید

مشخصات رنو کوئید ۰.۸ لیتر رنو کوئید ۱ لیتر
حجم موتور (سی‌سی) ۸۰۰ ۱۰۰۰
تعداد سیلندر ۳ ۳
تعداد سوپاپ ۱۲ ۱۲
حداکثر توان(اسب بخار) ۵۳ ۶۷
مصرف خودرو(لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۳.۹۷ ۴.۳۵
حجم باک (لیتر) ۲۸ ۲۸
جعبه دنده ۵ ۵
طول(میلی‌متر) ۳۶۷۹ ۳۶۷۹
عرض(میلی‌متر) ۱۵۷۹ ۱۵۷۹
ارتفاع(میلی‌متر) ۱۴۷۸ ۱۴۷۸
حجم بار(لیتر) ۳۰۰ ۳۰۰
تایر(اینچ/برابر/میلی‌متر) ۱۵۵/۸۰/۱۳ ۱۵۵/۸۰/۱۳

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply