مجله تفر یحی آموزشی

فینالیست یورو ۲۰۱۶ فرانسه شد Reviewed by Momizat on . فینالیست یورو 2016 فرانسه شد تاریخ تکرار شد. هر بار که فرانسه میزبان تورنمنت بزرگی است، به فینال صعود می‌کند. خروس‌ها با شکست دو بر صفر آلمان دوباره در پاریس دو فینالیست یورو 2016 فرانسه شد تاریخ تکرار شد. هر بار که فرانسه میزبان تورنمنت بزرگی است، به فینال صعود می‌کند. خروس‌ها با شکست دو بر صفر آلمان دوباره در پاریس دو Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » فینالیست یورو ۲۰۱۶ فرانسه شد

فینالیست یورو ۲۰۱۶ فرانسه شد

محبوب کن - فیس نما

images256

فینالیست یورو ۲۰۱۶ فرانسه شد

تاریخ تکرار شد. هر بار که فرانسه میزبان تورنمنت بزرگی است، به فینال صعود می‌کند. خروس‌ها با شکست دو بر صفر آلمان دوباره در پاریس دومین فینالش را در اروپا تجربه خواهد کرد. سومین فینال اروپایی در یورو ۲۰۰۰ که به میزبانی هلند و بلژیک برگزار شد، با قهرمانی فرانسه برابر ایتالیا به پایان رسید اما آبی‌ها در مجموع پنج فینال را تجربه کردند. در جام جهانی ۹۸ در کشورشان قهرمان شدند و در سال ۲۰۰۶ از ایتالیا شکست خوردند.

یورو ۲۰۱۶ نیز همچون یورو ۱۹۸۴ و جام جهانی ۹۸ در خانه برگزار می‌شود. جایی که فرانسه دو جام را فتح کرده است. در اولین فینال خود در بازی به یاد مادنی برابر اسپانیا قرار گرفت و اشتباه آرکونادا(Luis Arconada) در مهار ضربه آزاد میشل پلاتینی(Michel Platini)، قهرمانی را برای فرانسوی‌ها به ارمغان آورد. ۱۴ سال بعد دوباره فینال را در پاریس تجربه کرد. آبی‌ها اولین و تنها عنوان قهرمانی را با شکست برزیل جشن گرفتند. این دیدار سه بر صفر و با گل‌های زین الدین زیدان(Zinedine Zidane) (دو گل) و امانوئل پتی(Emmanuel Petit) به پایان رسید.

سومین فینال اروپایی و پنجمین فینال تاریخ خروس‌ها یکشنبه در استادو دو فرانسه برابر پرتغال برگزار خواهد شد. آنها فرصت دارند دوباره جام قهرمانی را در خانه و برابر هوادارانشان بالای سر ببرند.

فینالیست یورو ۲۰۱۶ فرانسه شد

منبع:سیمرغ

۱۱۷ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا