اخبار, اخبار ورزشی

شکست سنگین والیبال ایران مقابل ایتالیا در لیگ جهانی 2016

شکست سنگین والیبال ایران مقابل ایتالیا در لیگ جهانی 2016

تیم ملی والیبال ایران دومین دیدار هفته سوم خود در لیگ جهانی را 3 بر صفر به تیم ایتالیا واگذار کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی والیبال ایران دومین دیدار خود در چارچوب هفته سوم لیگ جهانی 2016 را از ساعت 21 امشب مقابل ایتالیا آغاز کرد. این دیدار در سالنی مملو از هواداران والیبال و با قضاوت داور اول جعفر علی از بحرین و داور دوم ناصر شعبان از مصر برگزار شد.
**ست اول : ایران 20 – ایتالیا 25
 سعید معروف، شهرام محمودی، محمد جواد معنوی نژاد، عادل غلامی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور و لیبرو مهدی مرندی بازیکنان آغاز کننده ایران بودند و در آن طرف میدان هم بلنجینی ایوان زایتسف، عثمانی خوآنتورینا، لوکا وتوری، سیمونه جیانلی، سیمونه بوتی، متئو پیانو و لیبرو ماسیمو کلاچی را به میدان فرستاد.
بازیکنان تیم ملی ایتالیا آغاز کننده این دیدار بودند و توانستند در کسب امتیاز بهتر از بازیکنان ایران عمل کنند و از همان ابتدا اختلاف پوئن خود با ایران را افزایش دهند. دو تیم در حالی راهی دومین وقت ستراحت این دیدار شدند که ایتالیا 16 بر 12 از حریف پیش بود. برتری بازیکنان ایتالیا تا پایان این ست ادامه داشت. و در نهایت این تیم موفق شد اولین ست این دیدار را با نتیجه 25 بر 20 به سود خود تمام کند.
ایران صفر - ایتالیا یک/ ست اول به آبی‌پوشان رسید
**ست دوم : ایران 20 – ایتالیا 25
دومین ست این دیدار در ابتدا پایاپای پیش رفت اما در ادامه این تیم ایران بود که پیش افتاد و دو تیم در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول در ست دوم شدند.  کم دقتی بازیکنان ایران منجر شد تا دو تیم به تساوی برسند و در امتیاز 8 برابر شوند. با این حال این تیم ایتالیا بود که باز هم پیش افتاد.
سرویس خوب سید محمد موسوی نتیجه را 11 بر 11 کرد. اما دومین سرویس این بازیکن به تور اصابت کرد و بار دیگر ایتالیایی ها را پیش انداخت. امتیاز 14 را تیم ملی ایران زودتر از لاجوردی پوشان از آن خود کرد. امتیازی که به ویدئو چلنج منجر شد و به ایتالیا رسید. دو تیم در امتیاز 13 بر 16 به وقت استراحت فنی بعدی رفتند.
ایران 18 بر 15 عقب افتاده بود که لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد. امتیاز شانزدهم ایران را شهرام محمودی بدست آورد. با این حال برتری سه امتیازی بازیکنان ایتالیا همچنان پا بر جا بود. در ادامه اما ملی پوشان ایران توانستند با دو حمله عالی و سرعتی نتیجه را 19 بر 20 کنند تا بلنجینی تقاضای وقت استراحت کند.
ایتالیایی ها بعد از بازگشت به زمین بار دیگر برتری خود را به شاگردان لوزانو دیکته کرده و 23 بر 20 پیش افتادند. در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایتالیا تمام شد تا ایران 2 بر صفر عقب بیافتد.
ایران صفر - ایتالیا 2/ ست اول و دوم به آبی‌پوشان رسید
**ست سوم : ایران 21 – ایتالیا 25
سومین ست دیدار دو تیم ایران و ایتالیا با سرویس ایتالیایی‌ها آغاز شد. سرویس که اولین امتیاز را برای این تیم به ارمغان آورد. در ادامه ایتالیایی‌ها دو امتیاز دیگر هم بدست آوردند و 3 بر صفر پیش افتادند تا لوزانو تقاضای وقت استراحت کند. اولین وقت استراحت فنی این ست در حالی گرفته شد که ایران 8 بر 4 از ایتالیا عقب افتاده بود.
در ادامه بازی پایاپای پیش رفت و ایران توانست اختلاف پوئن خود با ایتالیا را کاهش دهد و بالاخره در امتیاز 14 بازی را به تساوی بکشاند.دو تیم در امتیاز 16 بر 15 به دومین وقت استراحت فنی این ست رفتند. بعد از این وقت استراحت فنی این ایتالیا بود که باز هم پبش افتاد و با نتیجه 19 بر 16 سه امتیاز اختلاف ایجاد کرد و در نهایت موفق شد در این ست ایران را مغلوب کرده و برنده این دیدار شود.
تیم ملی ایتالیا با این برد به ششمین پیروزی خود دست پیدا کرد و پنجمین باخت شاگردان لوزانو در کارنامه لیگ جهانی 2016 ثبت شود. تیم ملی ایران با این شکست شانس خود برای صعود به دیدار نهایی را از دست داد.
ملی پوشان والیبال کشورمان باید در آخرین دیدار خود فردا از ساعت 21 در سالن دوازده هزارنفری آزادی به مصاف تیم ملی آرژانتین برودند.
**عملکرد دو تیم ایران و ایتالیا از نگاه آمار:
ایران صفر - ایتالیا 3/ شکست شاگردان لوزانو مقابل ایتالیا

ایران صفر - ایتالیا 3/شکست شاگردان لوزانو مقابل ایتالیا+گزارش تصویری و فیلم

معروف: توان ما مقابل ایتالیا همین قدر بود

لوزانو: اسپک خوب ایتالیا را پیروز کرد

بلنجینی: با حفظ تمرکز بر ایران غلبه کردیم

فیلم خلاصه دیدار والیبال ایران و ایتالیا

محمودی امتیازآورترین بازیکن ایران شد

شکست سنگین والیبال ایران مقابل ایتالیا در لیگ جهانی 2016

منبع:yjc.ir

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply