مجله تفر یحی آموزشی

زنان نباید مایوی اسلامی بپوشند / در سواحل فرانسه مایوی اسلامی ممنوع Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : شهردار کن در جنوب فرانسه پوشیدن بورکینی (مایوی اسلامی) را در سواحل این شهر با استناد به قانون برهم زدن نظم عمومی منع کرده است. به گزارش ع مجله اینترنتی کافه 7 : شهردار کن در جنوب فرانسه پوشیدن بورکینی (مایوی اسلامی) را در سواحل این شهر با استناد به قانون برهم زدن نظم عمومی منع کرده است. به گزارش ع Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » زنان نباید مایوی اسلامی بپوشند / در سواحل فرانسه مایوی اسلامی ممنوع

زنان نباید مایوی اسلامی بپوشند / در سواحل فرانسه مایوی اسلامی ممنوع

مجله اینترنتی کافه 7 : شهردار کن در جنوب فرانسه پوشیدن بورکینی (مایوی اسلامی) را در سواحل این شهر با استناد به قانون برهم زدن نظم عمومی منع کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، دیوید لیزنارد گفت: بورکینی نماد اسلام افراطی است و از آنجایی که فرانسه یکی از اهداف حملات تروریستی است، پوشیدن بورکینی ممکن است باعث ایجاد درگیری و نزاع شود.

شهردار کن گفته است هرکس که از این قانون سرپیچی کند مجبور به پرداخت ۳۸ یورو جریمه خواهد شد.

قوانین پوشش اسلامی در گذشته هم در فرانسه با محدودیت روبرو شده بود.

فرانسه اولین کشور اروپایی است که استفاده از روبنده را در اماکن عمومی ممنوع کرد اما استفاده از پوشش اسلامی در این کشور قانونی است.

در اوایل هفته نیز “روز بورکینی” که قرار بود در یکی پارک‌های آبی در مارسی برگزار شود، در پی انتقادهای شدید لغو شد.

مسلمانان فرانسه ۵ میلیون از جمعیت این کشور را تشکیل می‎دهند. به این ترتیب فرانسه در میان کشورهای اروپای غربی دارای بزرگترین جمعیت مسلمان است.

ممنوعیت مایوی اسلامی زنان در ساحل کن فرانسه

فرانسه در ماه‌های اخیر هدف حملات افراط‌گرایان بوده که در آخرین مورد، دو نفر که بیعت خود را با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) اعلام کرده بودند به کلیسایی حمله بردند، حاضران را به گروگان گرفته و گلوی کشیش ۸۶ ساله آن را بریدند.

پیش از آن نیز در اواخر ماه ژوئیه در نیس فردی سوار بر کامیون جمعیت حاضر در پیاده‌رو و خیابان را زیر گرفت و بیش ۸۰ کشته به جای گذاشت.

فرانسه در پی این حملات هنوز در وضعیت اضطراری به سر می‌برد.

شهردار کن خطاب به رسانه‌های محلی تایید کرد که استفاده از سایر نمادهای مذهبی از جمله کیپه (کلاه یهودیان)، صلیب مسیحیان و یا روسری برای پوشش موهای سر زنان مسلمان ممنوع نیست.

مجمع حقوق بشر فرانسه گفته است که ممنوعیت استفاده از بورکینی را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

هارو لاویس، رئیس این مجمع گفت زمان آن رسیده که سیاستمداران این کشور “تبعیض را کنار بگذارند و از نظام جمهوری” دفاع کنند.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا