مجله تفر یحی آموزشی

در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی … Reviewed by Momizat on . در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی ... به گزارش مجله اینترنتی کافه ۷ : یک جرم‌شناس گفت: با توجه به اینکه در پرونده مرگ بنیتا تنها دو رکن قانو در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی ... به گزارش مجله اینترنتی کافه ۷ : یک جرم‌شناس گفت: با توجه به اینکه در پرونده مرگ بنیتا تنها دو رکن قانو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

به گزارش مجله اینترنتی کافه ۷ : یک جرم‌شناس گفت: با توجه به اینکه در پرونده مرگ بنیتا تنها دو رکن قانونی و مادی تا این لحظه اثبات شده است، تنها می‌توان به این دو متهم قتل شبه‌عمد تفهیم اتهام کرد.در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

در-پرونده-بنیتا-مرگ-شبه-عمد-اتفاق-افتاد

در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

بشیر حسینی جرم‌شناس و حقوق دان در خصوص پرونده مرگ دختر ۸ ماهه به نام بنیتا که پیکر بی‌جانش در پاکدشت و داخل یک خودرو کشف شده است، گفت: ابتدا باید بدانیم که پیش از مطرح شدن تمام مباحث در پرونده و بررسی همه جوانب آن نمی‌توان به درستی به موضوع این پرونده دست یافت.

وی گفت: اما علی‌ایحال با توجه به چیزهایی که تا این لحظه به دست آمده، اولاً باید بدانیم برای آنکه به هر پرونده مرگی اطلاق قتل Murder عمد شود باید سه عنصر و سه رکن قانونی،‌مادی و معنوی برای قاضی Judge پرونده مسجل شود.

این جرم‌شناس افزود: دوماً‌باید بدانیم در این پرونده کدام یک از این سه عنصر وجود دارد که بر اساس آن چیزی که به دست آمده تاکنون فقط دو عنصر قانونی و مادی جرم Crime برای ما مسجل شده است و هنوز عنصر معنوی که همان قصد و نیت قتل است مورد تردید است.

بشیر حسینی تصریح کرد: اینکه در مورد عنصر معنوی صحبت می‌کنیم؛ یعنی اینکه قاتل The Murderer باید از قبل نیت مجرمانه داشته باشد و با این نیت مجرمانه یک فعلی انجام داده یا یک ترک فعلی کند.

در پرونده بنیتا مرگ شبه عمد اتفاق افتاده است اما قاضی …

وی گفت: اگر در ذهن متهمان این بوده که ما خودرو را در گوشه‌ای رها می‌کنیم و اتفاقاً کودک در آن است و کسی از آنجا رد شده، او را می‌ییند و کودک نجات پیدا می‌کند، آن زمان دیگر نیت آن دو متهم قتل کودک نبوده است.

این جرم شناس تصریح کرد: با توجه به این موضوع و از آنجا که تنها دو رکن از سه رکن در این پرونده به چشم می‌خورد می‌توان به متهمان قتل شبه‌عمد را تفهیم اتهام کرد.

بشیر حسینی افزود: البته قاضی با توجه به تأثیری که این اتفاق در جامعه گذاشته و همچنین از این جهت که موجب تشویش اذهان عمومی شده و ازسوی دیگر یک فعل مجرمانه دیگری به نام سرقت Stealing در این پرونده وجود دارد، اشد مجازات را برای متهمان در نظر گرفته و حتی مجازات سالب حیات و اعدام execution را برای آنها در نظر بگیرد، اما باید بدانیم این اعدام و مجازات سالب حیات من‌باب قتل عمد نبوده و به دلیل تعدد جرائم و تأثیر آن بر جامعه بوده است.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا