اخبار, اخبار ورزشی

تیم ملی والیبال ایران در رتبه هفتمی لیگ جهانی 2016

index6663

تیم ملی والیبال ایران در رتبه هفتمی لیگ جهانی 2016

ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی در آخرین دیدار خود برابر آرژانتین هرچند نتوانستند راهی مرحله فینال شوند اما جایگاه خود را در جدول بهبود بخشیدند تا با عنوان هفتمی، این رقابت‌ها را به پایان ببرند.
شاگردان لوزانو(Raúl Lozano) البته در جدول 12 تیمی رقابت‌ها در مکان هفتم قرار گرفتند اما باید این موضوع را در نظر گرفت که لهستان با وجود این که در جدول پایین‌تر از ایران است اما  چون میزبان مرحله فینال این رقابت‌هاست، در پایان یکی از عناوین اول تا ششم را کسب می‌کند بنابراین لهستان در نهایت بالاتر از ایران قرار می گیرد و ایران هشتم می شود.
به این ترتیب پس از پنج تیم اول و روسیه که عملکرد بهتری نسبت به ایران از خود بر جای گذاشت، تیم ملی والیبال کشورمان جایگاه هفتمی رقابت‌ها در مرحله گروهی به دست آورده است.
بر این اساس تیم‌های ایران، بلژیک، آرژانتین، لهستان، بلغارستان و استرالیا به ترتیب در رده‌های هفتم تا دوازدهم قرار می‌گیرند. تیم‌های برزیل، صربستان، ایتالیا، آمریکا، فرانسه به همراه لهستان میزبان، راهی دور نهایی لیگ جهانی والیبال شدند.
بر اساس قوانین گذشته‌ی لیگ جهانی و در صورت برجا ماندن این قوانین، استرالیا با قرار گرفتن در رده پایانی گروه اول سال آینده کارش را در دسته دوم آغاز خواهد کرد. ایران در دوره گذشته این رقابت‌ها عنوان هفتمی را به خود اختصاص داده بود.

تیم ملی والیبال ایران در رتبه هفتمی لیگ جهانی 2016

منبع:سیمرغ

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply