مجله تفر یحی آموزشی

تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا Reviewed by Momizat on . تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا در تازه‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی، تیم ایران کماکان بهترین تیم آسیا معرفی شده است. فدراسیون جهانی فوتبال امروز تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا در تازه‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی، تیم ایران کماکان بهترین تیم آسیا معرفی شده است. فدراسیون جهانی فوتبال امروز Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا

تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا

محبوب کن - فیس نما

1111

تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا

در تازه‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی، تیم ایران کماکان بهترین تیم آسیا معرفی شده است.

فدراسیون جهانی فوتبال امروز (پنجشنبه) تازه‌ترین رده‌بندی خود را منتشر کرد. در این رده‌بندی تیم ملی فوتبال ایران همچون دو سال گذشته بهترین تیم آسیاست و دیگر رقبای ایران در رده‌بندی قاره‌ای نتوانسته‌اند به تیم ملی ایران نزدیک شوند.

تیم ایران با دو بردی که برابر مقدونیه و قرقیزستان به دست آورد توانست به امتیاز ۶۷۴ برسد و جایگاهش را در صدر تیم‌های آسیایی بیشتر تثبیت کند. در رده‌بندی جهانی تیم ایران در جایگاه سی و نهم قرار دارد.

تیم ایران در رده‌بندی جهانی بالاتر از تیم‌هایی چون سوئد، سنگال، پاراگوئه، مصر، دانمارک، تونس و ونزوئلا قرار دارد.  در این رده بندی آرژانتین، بلژیک، کلمبیا، آلمان و شیلی تیم‌های اول تا پنجم هستند و پرتغال قهرمان یورو با ۱۱۸۱ امتیاز به رده ششم جهان صعود کرده است.

در میان ۱۰ تیم اول جهان فرانسه با ۱۰ پله صعود بیشترین ارتقا را داشته است. ولز که شگفتی ساز یورو ۲۰۱۶ بود نیز در این رده بندی پانزده پله صعود کرده و یاران گرت بیل(Gareth Bale) اکنون تیم یازدهم دنیا به حساب می‌آیند.

در رده بندی آسیایی نیز ازبکستان یکی از حریفان ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی با ۱۰ پله صعود بیشترین افزایش رتبه را در میان تیم‌های آسیایی داشته است و این تیم اکنون تیم سوم آسیا است.

کره جنوبی دیگر رقیب ایران در این رقابت‌ها نیز دو پله صعود داشته و همچنان این تیم در رتبه دوم برترین تیم‌های آسیایی قرار دارد. قطر دیگر حریف ایران در این مسابقات نیز با پنج پله صعود در رده بندی جهانی تیم نهم آسیا است.

اما چین که دومین حریف ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی به حساب می‌آید بدون افزایش رتبه همچنان تیم دهم آسیا است و سوریه که همگروه ایران در این مسابقات به حساب می‌آید نیز با سه پله نزول در جایگاه ۱۰۴ دنیا قرار گرفته است.

رده بندی ۱۰ تیم برتر جهان به این شرح است:

۱٫ آرژانتین ۱۵۰۳ امتیاز

۲٫ بلژیک ۱۴۰۱ امتیاز

۳٫ کلمبیا ۱۳۳۱ امتیاز

۴٫ آلمان ۱۳۱۹ امتیاز

۵٫ شیلی ۱۳۱۶ امتیاز

۶٫ پرتغال ۱۲۶۶ امتیاز

۷٫ فرانسه ۱۱۸۹ امتیاز

۸٫ اسپانیا ۱۱۶۵ امتیاز

۹٫ برزیل ۱۱۵۶ امتیاز

۱۰٫ ایتالیا ۱۱۵۵ امتیاز

رده بندی ۱۰ تیم برتر آسیا به این شرح است:

۱٫ ایران ۶۷۴ امتیاز

۲٫ کره جنوبی ۵۹۲ امتیاز

۳٫ ازبکستان ۵۶۹ امتیاز

۴٫ ژاپن ۵۶۴ امتیاز

۵٫ استرالیا ۵۵۵ امتیاز

۶٫ عربستان ۵۴۰ امتیاز

۷٫ امارات ۴۸۴ امتیاز

۸٫ اردن ۴۳۸ امتیاز

۹٫ قطر ۴۲۵ امتیاز

۱۰٫ چین ۴۲۲ امتیاز

تیم ملی فوتبال ایران در صدر رده بندی آسیا

 منبع:سیمرغ

۱۲۴ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا