مجله تفر یحی آموزشی

توفانی با سرعت 277 کیلومتر در ساعت تایوان را به هم ریخت / شدیدترین طوفان سال Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : توفان سهمگین «میرانتی» که شدیدترین توفان سال جاری میلادی در دنیا گزارش شده است، زندگی ۵۰۰ هزار خانوار تایوانی را مختل کرد و آنان را در خا مجله اینترنتی کافه 7 : توفان سهمگین «میرانتی» که شدیدترین توفان سال جاری میلادی در دنیا گزارش شده است، زندگی ۵۰۰ هزار خانوار تایوانی را مختل کرد و آنان را در خا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » توفانی با سرعت 277 کیلومتر در ساعت تایوان را به هم ریخت / شدیدترین طوفان سال

توفانی با سرعت 277 کیلومتر در ساعت تایوان را به هم ریخت / شدیدترین طوفان سال

مجله اینترنتی کافه 7 : توفان سهمگین «میرانتی» که شدیدترین توفان سال جاری میلادی در دنیا گزارش شده است، زندگی ۵۰۰ هزار خانوار تایوانی را مختل کرد و آنان را در خاموشی فرو برد.

توفان خرابی های زیادی به بار آورده و بخصوص در جنوب این جزیره باعث زخمی شدن چندین نفر شده است.
تلویزیون مرکزی تایوان تصاویری از این توفان سهمگین که باعث لغو تعدادی از پروازهای داخلی و بین المللی در روز چهارشنبه شده، پخش کرده است.
توفان «میرانتی» به قدری شدت داشت که در بخش های جنوبی این جزیره دولت تمامی مدارس و بسیاری از ادارات را تعطیل کرد.
اداره هواشناسی تایوان در تارنمای خود گزارش کرده است که این توفان در این نقاط باعث بارش باران سنگین و وزش بادهای شدید شده است و خطر جاری شدن سیل همچنان وجود دارد.
این اداره تصریح کرده که سرعت این توفان هر چه به تایوان نزدیک شده افزایش یافته و قدرت باد آن به ۲۷۷ کیلومتر در ساعت رسیده است.
تصاویر نشان می دهد که بسیاری از تیرهای چراغ برق و درختان در سطح جزیره افتاده است و انتظار می رود خسارات ناشی از توفان همچنان افزایش یابد.

androidonlinenewsimage-aspx
گزارش ها در حال حاضر از مصدوم شدن پنج نفر حکایت دارد که به بیمارستان انتقال یافته اند.
بر اثر توفان «میرانتی» همچنین امروز یک هزار و ۵۰۰ نفر به مکان های امن منتقل شده اند و بسیاری از قطارها و کشتی ها فعالیت خود را متوقف کرده اند.
امروز بیشتر پروازها در فرودگاه بین المللی «کائو هسیونگ» تایوان بخصوص پروازهای داخلی لغو شد و هزاران مسافر سرگردان شدند.
«میرانتی» فردا پنجشنبه با باد شدید وارد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می شود و از هم اکنون برخی از مناطق این استان از سکنه خالی شده است.
از هم اکنون حرکت قطارها به سمت این استان مختل شده است و گفته می شود این شدیدترین توفانی است که از سال ۱۹۶۹ میلادی چین را در خواهد نوردید.
در سال ۲۰۰۹ میلادی توفان «موراکوت» در جنوب تایوان جان ۷۰۰ نفر را گرفت و نزدیک به سه میلیارد دلار خسارت به باور آورد.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا