مجله تفر یحی آموزشی

اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران Reviewed by Momizat on . این روزها در خبرهای مختلف از پروژه‌ای به نام اوترنت (Outernet) بسیار یاد می‌شود. در این پروژه صدها ماهواره مینیاتوری در پایین‌ترین لایه فضای اطراف زمین به نام ل این روزها در خبرهای مختلف از پروژه‌ای به نام اوترنت (Outernet) بسیار یاد می‌شود. در این پروژه صدها ماهواره مینیاتوری در پایین‌ترین لایه فضای اطراف زمین به نام ل Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران

اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران

این روزها در خبرهای مختلف از پروژه‌ای به نام اوترنت (Outernet) بسیار یاد می‌شود. در این پروژه صدها ماهواره مینیاتوری در پایین‌ترین لایه فضای اطراف زمین به نام لئو (LEO) قرار خواهند گرفت.
اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران
 تحقق رؤیای اینترنت رایگان با اوترنت
درحال‌حاضر بسیاری از مردم جهان برای استفاده از اینترنت مجبور به پرداخت هزینه هستند ولی قرار است این پروژه، اینترنت را به‌صورت رایگان در اختیار همگان قرار دهد. یکی از اهداف اوترنت، ارسال رایگان و در دسترس قراردادن دانش‌نامه‌هایی مانند ویکی‌پدیا در اختیار همه مردم بدون محدودیت است. همچنین اطلاعاتی مانند حوادث غیرمترقبه و آب‌وهوا مرتب در آن به‌روزرسانی می‌شود.
 اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران
درصورتی‌که این پروژه به مراحل نهایی خود رسیده و تکمیل شود، ضرر بسیار زیادی به شرکت‌های مخابراتی وارد خواهد شد. به همین علت آنها اعلام کرده‌اند که ما تمام تلاش خود را برای متوقف‌کردن پیشرفت این پروژه خواهیم کرد. براساس آمار ارائه‌شده، تنها ٤٠ درصد از مردم دنیا می‌توانند از زیرساخت‌های اینترنتی استفاده‌ کنند. دلیل این موضوع گسترش‌یافتن فناوری اینترنت وای‌فای است. به علت وجود این فناوری، بسیاری از کشورها دیگر تمایلی به بهبود زیرساخت‌های ارائه اینترنت خود ندارند.
سازمان هوافضای انگلیس (UK Space Agency) در زمان تکمیل پروژه آسترو پی (Astro Pi) متوجه ایده اوترنت شد. آسترو پی پروژه‌ای برای تکمیل ماهواره‌های کیوب‌ست بود که سازمان‌هایی مانند هوافضای انگلیس، دفاع و فضای ایرباس (Airbus Defense And Space) که سازمان هوافضا و صنایع جنگ‌افزاری اروپاست و بخش تحقیقات فضایی و ماهواره دانشگاه سوری (Surrey) انگلستان روی آن کار می‌کردند. در این پروژه ماژول‌هایی برای آزمایش و تقویت کاری ماهواره کیوب‌ست به آن اضافه شده بود. سازمان فضایی انگلستان برای تولید این ماهواره‌ها با شرکت کلاید اسپیس (Clyde Space) در اسکاتلند همکاری می‌کرد.
همچنین شرکت آرکس پکس (Arx Pax) با ناسا قراردادی امضا کرده است تا در ساخت فناوری «tractor beam» به آنها کمک کند. فناوری مذکور نوعی فناوری است که در فیلم «پیشتازان فضا» برای بلندکردن فضاپیماها و حرکت‌دادن آنها استفاده می‌شد. پس از اجرائی‌شدن این پروژه، کاربران می‌توانند به‌طور رایگان از اینترنت بدون‌سانسور روی ابزارهای هوشمند خود استفاده کنند.
کاربرانی که می‌خواهند در مصارف خانگی از اینترنت رایگان اوترنت استفاده کنند با استفاده از دیش‌های خود می‌توانند امواج ارسالی را دریافت کنند. در غیر این صورت نیاز به خرید دستگاهی با نام لنترن (Lantern) دارند تا به کمک آن امواج ارسالی را دریافت کنند. هزینه این دستگاه در منابع مختلف از ٢٥ تا ٢٠٠ دلار متغیر است.
اوترنت رایگان کابوس اینترنت گران

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا