مجله تفر یحی آموزشی

آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95 Reviewed by Momizat on . آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95 امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95" همه ی مرکبات دانه هایی در مرکز دارند ک آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95 امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95" همه ی مرکبات دانه هایی در مرکز دارند ک Rating:
شما اینجا هستید: خانه » راز و رمز خانه داری » مهارتهای زندگی » آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95

آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95

آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”آموزش کاشت هسته لیمو و پرتقال برای نوروز 95″

table dinner_cafeseven.net_

همه ی مرکبات دانه هایی در مرکز دارند که می توان آن ها را خشک کرد و در خاک پرلیتی که دارای کود گیاهی است کاشت تا جوانه زنند. مرکبات انواع گوناگونی دارند که از جمله ی آن ها می توان پرتقال، گریپ فروت، انواع لیموشیرین و لیمو ترش را نام برد.درخت مرکبات در مناطق گرمسیر خوب رشد کرده و  در جاهای روبازی که زمستانش حتی کمی سرد باشد خوب به عمل نمی رسد.

در چنین مناطقی باید مرکبات را در فضای سرپوشیده پرورش داد.از ویژگی های مرکبات برگ های سبز براق و شکوفه های معطر بهاری است. به هر حال تماشای رشد و بالندگی یک گیاه از زمان کاشت بذر تا تبدیلش به درخت خیلی لذت بخش است. میوه های حاصل از کاشت بذر ممکن است کاملا شبیه آن نشوند، زیراکه معمولا انواع تجاری مرکبات، حاصل از پیوند دو گونه مختلف می باشند.

دستورالعمل

۱٫ تعدادی هسته تازه را که از میوه خارج کرده اید آماده کنید. بذرها را بشویید. اگر می خواهید بیش از یک نوع مرکبات بکارید، هسته ها را جدا از هم نگه دارید. چند گلدان یا سینی کاشت را با قسمت های مساوی از خاک گلدان، کود گیاهی و پرلیت پرکنید. ظروفی که استفاده می کنید باید سوراخ تخلیه آب داشته باشند. هر بذر مرکبات را در گودالهای ۱ سانتی متری بکارید. هر کدام را در یک گلدان کوچک قرادهید. یا اینکه در یک سینی وسیع آنها را با فاصله های ۷٫۵ تا ۱۰ سانتی متری از هم بکارید.

۲٫ خاک را با آب ،نم دار کنید. ظرف را با نایلون خوب بپوشانید.ظرف را درجایی که نور غیر مستقیم به آن برسد قراردهید. درجه ی حرارت اتاق بایستی ۲۱ درجه ی سانتی گراد باشد. دانه ها را هر چند وقت یک بار چک کنید و  به منظور حفظ رطوبت خاک، آن را مرطوب کنید. در ۳ تا ۶ هفته جوانه ها ظاهر می شوند. پوشش نایلونی را از ظرف بردارید. سپس گیاه را درمکانی آفتاب گیر که نور غیرمستقیم دریافت می‌کند قراردهید.

۳٫  طوری آب دهید که خاک نم دار بماند و خیس هم نشود. بعد از ظهور ۳ دسته یا بیشتر برگ، گیاه را به داخل یک گلدان ۱۵ سانتی متری منتقل کنید. کم کم میزان نوردهی را افزایش دهید تا جایی که گیاهتان روزانه ۴ ساعت نور مستقیم دریافت کند.از بهار تا پاییز، ۲بار در ماه، کود رقیق شده به گیاهتان بدهید.در طی زمستان کمتر به گیاهتان آب دهید.درصورتی که گیاهتان را در داخل منزل  پرورش می دهید، بایستی با هر بهار جایش را عوض کرده و در ظرف بزرگ تری قراردهید یا اینکه آن را درفضای بازی که از سرمای زمستان در امان است، بکارید.

 

آموزش انداختن سبزه ماش آموزش کاشت سبزه آموزش کاشت سبزه هفت سین 1395 آموزش کاشت سبزه هفت سین 95 انداختن سبزه هسته لیمو تزیین سبزه عید تصاویر سبزه نوروز 95 چطوری سبزه عید بندازم؟ چطوری سبزه هسته لیمو درست کنم؟ چطوری سبزه هفت سین درست کنم؟ زمان سبزه هسته لیمو سایت رسمی نوروز 95 سایت نوروز 1395 سبز کردن تخم مرکبات سبز کردن سبزه عید سبز کردن هسته پرتغال سبزه 7 سین 95 سبزه انداختن سبزه تخم مرکبات سبزه سال جدید سبزه سال میمون سبزه سال نو سبزه عید با هسته لیمو سبزه مدل میمون سبزه میمون سبزه هسته لیمو سبزه هسته مرکبات سبزه هفت سین عید 95 طریقه کاشت تخم مرکبات عکسهای سبزه 95 کاشت سبزه 95 کاشت هسته پرتقال کاشت هسته نارنج مدل سبزه عید نوروز 1395 مدلهای جدید سبزه 95 مدلهای سبزه مدلهای شیک سبزه 95 مدلهای قشنگ سبزه

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا