مجله تفر یحی آموزشی

تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت Reviewed by Momizat on . تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت" نوشابه ها در رنگ های مختلفی تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت" نوشابه ها در رنگ های مختلفی Rating:
شما اینجا هستید: خانه » راز و رمز خانه داری » تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت

تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت

تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”تکنیک پاک کردن لکه نوشابه از فرش و قالی در 3 سوت”

noshabe1

نوشابه ها در رنگ های مختلفی مثل مشکی و زرد هستند. و وقتی روی فرش ریخته شوند آن رنگ ها را روی فرش و قالی جا می گذارند و آن را رنگی می کنند. لکه های نوشابه خیلی چسبنده و سمج هستند و سخت پاک می شوند، اگر نمی خواهید که لکه برای همیشه روی قالی بماند باید آن را بلافاصله پس از ریختن نوشابه تمیز کنید و این کار را باید با عوامل معمول تمیز کننده ی خانه که همیشه از آنها استفاده می کنید انجام دهید.

۱ – چیزهایی که برای تمیز کردن لکه نوشابه روی فرش نیاز دارید:
– دستمال توالت یا دستمال کهنه سفید و مرطوب
– پاک کننده ظروف یا لباس
– آب
– بطری اسپری کننده
– اسفنج

۲- دستمال توالت مرطوب سفید را روی لکه بگذارید تا تر شود، هیچ وقت آن را مالش ندهید چون میخواهید لکه نوشابه روی فرش را از الیاف فرش دور کنید، با این کار فقط آن را عمیق تر می کنید و باعث می شوید در آن بیشتر نفوذ کند.

۳- یک قاشق غذاخوری پاک کننده ظرفشویی یا لباس را در اسپری بریزید و بقیه اسپری را با آب داغ پر کنید.
اگر بطری اسپری در اختیار ندارید می توانید این کار را با نصف یک سطل انجام دهید.

۴- سپس محلول پاک کننده را روی لکه نوشابه روی فرش اسپری کنید یا بریزید.

۵- سپس توسط دستمال توالت یا یک پارچه ی کهنه آن را به آرامی بمالید، حتما از دستمال توالت یا پارچه ی سفید استفاده کنید چون اگر دستمال رنگ داشته باشد رنگ آن به قالی منتقل می شود.

۶- مالیدن لکه توسط دستمال و پاک کننده را تا وقتی که لکه نوشابه روی فرش به طور کامل از قالی جدا شود انجام دهید، هر چند وقت یک بار دستمال را برگردانید تا از قسمت تمیز آن برای مالش استفاده کنید.

نکات و هشدارها

از صابون برای تمیز کردن لکه نوشابه روی فرش استفاده نکنید، بنابر مطالعات انجام شده از طرف دانشگاه اوهایو، صابون حاوی موادی است که لکه ی نوشابه را روی فرش ماندگار میکند.

قبل از اینکه پاک کننده را روی لکه اعمال کنید، آن را روی یک قسمت ناپیدا و مخفی از فرش استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که به فرش آسیب نمی رساند.

**** از بین بردن لکه ها پاک کردن لکه نوشابه تمیز کردن لکه نوشابه شستن فرش شستن لکه نوشابه لکه نوشابه لکه نوشابه فرش لکه نوشابه قالی لکه های فرش نظافت لکه نوشابه****

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا