مجله تفر یحی آموزشی

روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین Reviewed by Momizat on . روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین" برای براق کردن و تمیز کردن وسایل نقر روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین" برای براق کردن و تمیز کردن وسایل نقر Rating:
شما اینجا هستید: خانه » راز و رمز خانه داری » روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین

روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین

محبوب کن - فیس نما

روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”روش تمیز و براق کردن وسایل نقره با جوش شیرین”

silver dishes_cafeseven.net_

برای براق کردن و تمیز کردن وسایل نقره چکار کنیم؟

امروز پاسخ سوالتان را در وبسایت کافه سون.نت بگیرید.

پیش از این تنها راه پاک کردن نقره، این بود که ساعت ها وقتتان را صرف تمیز کردن آن ها با یک دستمال کنید تا تیرگی ها نهایتا پاک شوند. صیقل دادن ظروف و سایر وسایل نقره ای مانند جواهرات، تمام زمان شما را می گرفت و باید خیلی مراقب می بودید تا برق و درخشش واقعی آن برگردد. ولی الان پاک کردن این تیرگی با وجود “جوش شیرین”، آسان شده است.

۱- نقره چگونه کدر می شود

فلزات در اثر واکنش با محیط، زنگ می زنند و خراب می شوند. هنگامی که نقره با ترکیبات گوگرد موجود در هوا تماس می یابد، کدر می شود و لایه ای از سولفید نقره، روی آن می نشیند. با اینکه کدر بودن جذابیت نقره را کاهش می دهد، ولی برای آن مخرب نیست. اما نقره بهتر است براق و درخشان باشد، نه اینکه از زنگار، کدر شود.

۲- جدا کردن سولفید نقره

جدا کردن لایه نقره سولفید، یا تیرگی، از اشیای نقره ای دو راه دارد. یک راه این است که آنقدر نقره را بسابید تا صیقل یابد. این روش باعث می شود مقداری از نقره کنده شود. راه دیگر، این است که واکنشی که سبب ایجاد نقره سولفید می شود، را معکوس کند. این راه به نقره آسیبی نمی رساند و سولفید را از سطحش جدا می کند و درخشش نقره را باز می گرداند.

۳- جوش شیرین و تیرگی

جوش شیرین، واکنش شیمیایی تولید نقره سولفید را معکوس می کند. سولفید در مقایسه ی آلومینیوم و نقره، تمایل بیشتری به واکنش با آلومینیوم دارد. زمانی که نقره در مجاورت ورق آلومینیومی قرار گیرد و آن ها را داخل محلول جوش شیرین و آب ولرم بگذاریم، واکنش شیمیایی نقره سولفید معکوس می شود. وجود جریان الکتریکی در محلول، که از آلومینیوم و نقره بگذرد، سبب چسبیدن سولفید به آلومینیوم می شود.

زدودن تیرگی از نقره

ورق آلومینیومی را کف ظرفی شیشه ای بخوابانید. نقره ی تیره را در ظرف قرار دهید و اطمینان یابید که تمام قطعه ها با ورق در تماسند. آب را در قابلمه ای بجوشانید و به ازای هر گالن آب، یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید و آن را تکان دهید. آب داغ را با دقت فراوان در ظرف شیشه ای بریزید. تیرگی به سرعت از نقره زدوده می شود. اگر نقره شدیدا تیره است، ممکن است لازم شود این کار را تکرار کنید.

براق کردن نقره برق انداختن نقره تمیز کردن نقره تیرگی نقره جوش شیرین درخشان کردن نقره زدودن تیرگی از نقره شستن وسایل نقره ای صیقلی کردن نقره ظروف نقره ای قاشق نقره ای کدر شدن نقره نقره وسایل نقره

۳۹۷ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا