مجله تفر یحی آموزشی

پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان Reviewed by Momizat on . پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان" همیشه پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان" همیشه Rating:
شما اینجا هستید: خانه » سرگرمی » خواندنی و دیدنی » پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان

پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان

پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”پیش از خرید شیرینی و آجیل نوروز 95 بخوانید/مراکز خرید ارزان”

142160_229

همیشه باید دقت کنید که آجیل هایی را که خیساندید فورا مصرف کنید. آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما کمک می کند.

۱- همیشه سعی کنید آجیل و دانه های روغنی را به اندازه ی مصرفتان بخرید تا همان قدر که تازه هستند از آنها استفاده کنید. آجیل به دلیل روغن زیادی که دارد خیلی زود فاسد میشود. حتما قبل از اینکه آجیل بخرید با خوردن چند دانه از آنها از کیفیت طعم و تازه بودنش اطمینان حاصل کنید اگر غیر از این بود از خریدن آجیل صرف نظر کنید.

۲- در فروشگاه های بزرگ اغلب آجیل ها در ظرف های مخصوصی نگه داشته میشوند زیرا آجیل نباید در هر ظرفی نگه داری کرد. برخی از فروشگاه ها مستقیما آجیل را از کشاورزان میخرند بنابراین کیفیت آجیل بسیار بالاست اما باز هم شما قبل از خرید چند دانه از آنها را تست کنید یا از فروشندگان بپرسید که این آجیل ها تازه هستند یا خیر.

۳- آجیل هایی را که مزه ی ترش دارند و بوی نامطبوعی میدهند نخرید. حتی اگر آجیل خریدید و در منزل متوجه ترش بودن آنها شدید فورا آجیل ها را پس بدهید آجیل ترش باعث بیماری میشود.

۴- همیشه سعی کنید آجیل کم نمک بخرید. دقت کنید زیرا گاهی اوقات برای پنهان کردن ترش بودن و بوی بد آجیل به آنها نمک میزنند پس سعی کنید همیشه ترجیحا آجیل خام بخرید.

۵- بهترین جا برای نگه داری آجیل در یخچال یا جاهای خنک است. آجیل را باید در ظروف در بسته قرار دهید و آن را در یخچال نگه داری کنید اگر آجیل ها مازاد مصرف تان است میتوانید به مدت ۳ ماه آن ها را فیریز کنید.

۶- آجیل ها خیس کنید. تعجب نکنید زیرا معمولا در طی فرآیند بو دادن آجیل ها بخشی از کیفیت آجیل از بین میرود بنابراین بهتر است آنها را قبل از خوردن خیس کنید تا هم راحت تر خورده شوند و آسیب کمتری به دندان ها بزنند هم راحت تر هضم شوند. شما با شستن آجیل ها تانیک اسیدی را که به آجیل ها در فرآیند بو دادن میزنند از بین میبرید.

۷- اگر آجیل ها را شستید باید آنها را در یخچال یا فریزر نگه دارید تا ترش نشوند. آجیل هایی که مثل بادام و فندق سخت تر هستند یا پوست سفت تری دارند باید به مدت ۲۴ ساعت خیس کنید. مثلا گردو جزء آجیل های نرم است اما معمولا طعم تلخی را هنگام خوردن احساس میکنیم بهتر است گردو را ۱۲ ساعت بخیسانیم. حتی تخمه کدو یا تخمه آفتابگردان را هم میتوانید بخیسانید تا نرم تر شوند و آسیب کمتری به دندان ها بزنند.

۸- همیشه باید دقت کنید که آجیل هایی را که خیساندید فورا مصرف کنید. آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست میدهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند.

۹- می توانید خودتان در خانه آجیل ها را بو بدهید. آنها را در ماهی تابه یا فر قرار دهید و با دمای پایین آنها را بو بدهید در حین بو دادن آجیل ها باید با دقت به آنها نگاه کنید تا نسوزند چون آجیل های سوخته طعم بسیار بدی دارند.

۱۰- به هر حال در ایام نوروز آجیل های فراوانی را مصرف میکنیم پس بهتر است علاوه بر خرید آن در خوردن آن هم دقت کنیم. آجیل ها را با میوه های خشک مخلوط کنید تا تنقلات سالم تری داشته باشید. می توانید از آجیل ها و دانه های روغنی در سالادها، همراه با کباب یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. آجیل ها را خرد کنید و در تهیه نان، بیسکوییت، نوشیدنی ها، کیک و در تهیه انواع سس از آنها استفاده کنید

 

نکات خرید و مصرف آجیل در ایام نوروز ۹۵ – نوروز 95
www.nowruz95.ir/…/نکات-خرید-و-مصرف-آجیل-در-ایام…
Translate this page
آجیل٬ آجیل ارزان٬ آجیل با کیفیت عید٬ آجیل تازه٬ آجیل شب عید٬ آجیل عید٬ آجیل نوروز٬ آجیل نوروز 95٬ انتخاب آجیل مرغوب٬ راهنمای خرید آجیل٬ نکات.
نکات خرید آجیل | نوروز 95 | سال 95 | هفت سین 95 | تقویم 95 …
www.nowruz95.ir/tag/نکات-خرید-آجیل
Translate this page
آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما کمک می کند.
نکات خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز 95 – ملی کمپ
melicamp.com/…/نکات-خریدن-و-مصرف-آجیل-در-ایام-ن…
Translate this page
Jul 9, 2015 – آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما …
نکات خریدن و مصرف آجیل در نوروز ۹۵ – کلوب
www.cloob.com/…/نکات_خریدن_و_مصرف_آجیل_در_ن… – Translate this page
Jul 10, 2015 – آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما …
نکات خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز ۹۵ – رضوی اسپرت
www.razavisport.ir/post/95 – Translate this page
Jul 10, 2015 – آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما …
7 – رضوی اسپرت
razavisport.ir/post/archive/1394/4/page/7
Translate this page
Jul 10, 2015 – نکات خریدن و مصرف آجیل در نوروز 95 , خرید آجیل در نوروز 95 , مصرف … رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما کمک می کند.
خرید آجیل در نوروز 95 – رضوی اسپرت
razavisport.mihanblog.com/…/تزیین%20آجیل%20نو…
Translate this page
Jul 10, 2015 – آجیل ها معمولا زود کیفیت شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند. رعایت نکات زیر برای خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز به شما …
مرکز بهداشت 1/نکاتی درمورد مصرف آجیل و شیرینی در ایام نوروز
education.abzums.ac.ir/…/ShowPage.aspx?…
Translate this page
1393/12/17 يكشنبه نکاتی درمورد مصرف آجیل و شیرینی در ایام نوروز … وقتی برای خرید آجیل عید به خشکبارفروشی می‌روید، معمولا چند گزینه عمده پیش رو دارید.
فایل و مقاله – دانلود فایل و مقاله – پارسی بلاگ
pazuhesh.parsiblog.com/Author/فايل+و+مقاله/?P=4 – Translate this page
نکات خریدن و مصرف آجیل در ایام نوروز 95. نکات خریدن و مصرف … برای دیدن نکات خریدن و مصرف آجیل در نوروز 95 به سایت ملی کمپ مراجعه فرمایید. نوشته شده توسط ..

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا