مجله تفر یحی آموزشی

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی Reviewed by Momizat on . عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی" عکس های فیلم سینمایی محمد عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی امروز در سایت کافه سون.نت ببینید"عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی" عکس های فیلم سینمایی محمد Rating:
شما اینجا هستید: خانه » سرگرمی » عکس فیلم و سریال » عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی,عکس های فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی,عکس های دکور فیلم محمد(ص),عکس فیلم حضرت محمد مجید مجیدی,اسامی بازیگران فیلم محمد رسول الله,عکس های فیلم جدید مجیدی محمد(ص),اسامی بازیگران فیلم محمد(ص),خلاصه داستان فیلم محمد(ص),آنونس فیلم محمد(ص),دانلود رایگان فیلم محمد(ص),دانلود فیلم محمد (ص)با لینک مستقیم,آنونس فیلم محمد(ص),عکس های دکور فیلم محمد(ص)

محمد ص فیلمی است ساخته مجید مجیدی و محصول ۱۳۹۳ که داستان زندگی پیامبر اسلام را روایت می‌کند. این فیلم در جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۳ اکران خواهد شد اما هنوز درباره اکران بین‌المللی آن تصمیم گیری نشده است.[۱][۲] پیش بینی شده است که این فیلم با سطح بالای تکنولوژی بکار رفته در آن صنعت سینمای ایران را متحول کند.[۳]

بناست سه‌گانه‌ای سینمایی و مستقل از هم تولید شود که به مقاطع مختلف زندگی محمد بن عبداللّه ص بپردازد. در اولین فیلم، قصه از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد حضرت آغاز می‌شود و در ۱۲ سالگی ایشان به پایان می‌رسد.

آنچه از ابتدا مورد نظر بوده، عرضه این فیلم در ابعاد بین‌المللی و طراحی اثر برای تماشاگر جهانی با هر دین و آئینی است.

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

mohammad rasool_cafeseven.net_

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_2

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_3

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_4

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_5

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_6

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_7

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_8

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_9

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی mohammad rasool_cafeseven.net_10عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی

در ساخت این مجموعه همچون سایر فیلم‌های تاریخی سالهای اخیر ایران نظیر ملک سلیمان از عوامل خارجی و در سطح سینمای روز جهان استفاده شده است. فیلم‌برداری این اثر بر عهده ویتوریو استورارو و موسیقی متن آن ساختهٔ ای. آر. رحمان است که هر دو از هنرمندان برنده جایزه اسکار به شمار می‌آیند.

این فیلم در شهرک سینمایی پیامبر اعظم (ص) که در ۵۵ کیلومتری شهر قم قرار دارد، ساخته شده‌است. در این شهرک، ماکت شهرهای مکه و مدینه با مشخصات ۱۴۰۰ سال قبل، در اندازه یک به یک (مختصات واقعی) طراحی و ساخته شده‌است و قرار است پس از پایان فیلمبرداری، از این دکور تحت عنوان شهرک سینمایی پیامبر اعظم برای دیگر پروژه‌های سینمایی درباره تاریخ اسلام استفاده شود.[۴]

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، ساخت فیلم از زندگی انبیاء همیشه و در همه زمان‌ها جذاب است. به طوری که از زمان اختراع صنعت سینما تاکنون، 200 فیلم با موضوع زندگی حضرت عیسی(ع)، 120 فیلم با موضوع حضرت موسی(ع) و 80 فیلم درباره دیگر پیامبران ساخته شده است، اما در این میان سهم پیامبر مهربانی‌ها، حضرت محمد مصطفی(ص) فقط و فقط، یک فیلم شاخص است و آن هم «محمد رسول‌الله» است.

شاید همین موضوع مهم‌ترین انگیزه ساخت فیلم «محمد» توسط مجید مجیدی کارگردان نام‌آشنای ایرانی باشد. او درباره فیلم مشهور مصطفی عقاد می‌گوید: در «محمد رسول‌الله» بیشتر به جنبه‌های جنگی پرداخته شده و حتی وجوه معرفتی این جنگ‌ها هم خوب بررسی نشده است، در حالی که پیامبر در همین جنگ‌ها به مسلمانان تاکید می‌کردند که نباید حتی به درخت‌ها آسیبی وارد شود ضمن اینکه این جنگ‌ها بیشتر دفاع بوده نه تهاجمی.

مجیدی 7 سال پیش، بنای ساخت فیلم محمد(ص) را گذاشت. پس از نگارش فیلم‌نامه‌ای در 200 سکانس به کمک کامبوزیا پرتوی و با همکاری حمید امجد، مراحل پیش‌تولید انجام شد و فیلم در خرداد 1390 پروانه ساخت گرفت.

عکس های فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) مجید مجیدی,عکس های فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی,عکس های دکور فیلم محمد(ص),عکس فیلم حضرت محمد مجید مجیدی,اسامی بازیگران فیلم محمد رسول الله,عکس های فیلم جدید مجیدی محمد(ص),اسامی بازیگران فیلم محمد(ص),خلاصه داستان فیلم محمد(ص),آنونس فیلم محمد(ص),دانلود رایگان فیلم محمد(ص),دانلود فیلم محمد (ص)با لینک مستقیم,آنونس فیلم محمد(ص),عکس های دکور فیلم محمد(ص)

سرانجام آبان همان سال مجیدی از ساخت فیلمی خبر داد که وقتی به پایان برسد، نام ایران و ایرانی را تا مدت‌ها بر سر زبان‌ها خواهد انداخت. «محمد(ص)» عنوان آخرین اثر کارگردان «رنگ خدا»ست که قرار است به سینما رنگ و بویی خدایی بدهد. ساخت این فیلم، بدون حاشیه و در سکوت کامل خبری آغاز شد و تا امروز کمتر گزارشی از مراحل ساخت آن به بیرون درز کرده است، تا جایی که خبر بازدید رهبر انقلاب هم از لوکیشن این فیلم در آبان سال گذشته توسط روابط عمومی فیلم محمد منتشر شد.

لوکیشن اصلی فیلم «محمد» شهرک سینمایی نور در حوالی شهر قم است که 100 هکتار مساحت دارد و به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با ساخت شهرک سینمایی مدینه و مکه، گام‌های بزرگی جهت ساخت فیلم‌هایی با موضوع پیامبر(ص) برداشته شده است.

این فیلم در کرمان و عسلویه هم فیلمبرداری شد و در آخرین گام ـ پس از عدم موافقت هندی‌ها ـ این فیلم در آفریقا جلوی دوربین رفت. این سکانس به تعداد زیادی فیل نیاز داشت، چرا که بیانگر ماجرای لشکرکشی ابرهه به مکه و حمله پرندگان به سپاه اوست.

فیلم محمد از محاصره‌ مسلمانان در شعب ابی‌طالب آغاز می‌شود و به پیش از تولد پیامبر اسلام باز می‌گردد. در این فیلم مخاطب شاهد وقایعی است که پیش از تولد پیامبر اسلام تا 12 سالگی ایشان را در بر می‌گیرد. صحنه‌های وفات مادر رسول اکرم در روستای ابواء و صحنه‌های مربوط به دوران شیرخوارگی و خردسالی پیامبر در روستای سعدیه هم از دیگر بخش‌های فیلم است. فیلم محمد با اولین سفر پیامبر به شام و رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می‌رسد. «بحیرا» راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد.

از جمله چهره‌های سرشناسی که جزو عوامل فنی پروژه محمد(ص) هستند می‌توان به ویتوریو استورارو (Vittorio Storaro) فیلمبردار نامدار ایتالیایی اشاره کرد که تاکنون سه ‌بار موفق به کسب جایزه اسکار شده است.

علیرضا شجاع‌نوری در نقش «عبدالمطلب» پدربزرگ پیامبر(ص)، مهدی پاکدل در نقش «ابوطالب» عموی پیامبر(ص)، پانته‌آ مهدی‌نیا در نقش «فاطمه بنت اسد» همسر ابوطالب، مینا ساداتی در نقش آمنه مادر پیامبر(ص)، ساره بیات در نقش «حلیمه» دایه پیامبر(ص) و محسن تنابنده در نقش «ساموئل» تاجر یهودی، از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

بر اساس شنیده‌ها، این پروژه فاخر که پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گرفته و از کنار آن سریالی هم ساخته خواهد شد، قرار است علاوه بر زبان فارسی به سه زبان عربی، انگلیسی و اردو به صورت همزمان در ایران و کشورهای مسلمان اکران شود. مجیدی سال قبل در بیانیه‌ای در پاسخ به فیلم موهن مستهجن آمریکایی نوشت: «چشم به راه باشید بزودی از پس همه این لجن‌ پراکنی‌ها، چهره زیبای خورشیدی او رخ خواهد نمود و روسیاهی به شما سیاه‌دلان خواهد ماند.» ما هم امیدواریم این مهم به زودی به وقوع بپیوندد.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا