دنیای بازیگران

آیین رونمایی از آلبوم جدید استاد شجریان

425622217_125847

آلبوم «طریق عشق» ثمره کنسرتی است که در سال ۱۳۶۷ با همکاری محمدرضا شجریان و گروه عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان برگزار شد. زنده‌یاد پرویز مشکاتیان آهنگساز این آلبوم، موسیقی‌دان و نوازنده برجسته ایرانی است که از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۷ با محمدرضا شجریان همکاری داشت. حاصل این دوره از همکاری‌ها آلبوم های سر عشق(درماهور)، بیداد (دستگاه همایون)، بر آستان جانان (در شور و بیات ترک)، نوا (‌مرکب خوانی در دستگاه نوا)، دستان (‌در دستگاه چهار گاه) و نیز اجرای کنسرت‌های برون مرزی به همراه محمدرضا شجریان در کشورهای اروپایی بود که تا سال ۱۳۶۶ به طول انجامید.

سال‌ها بود که هواداران استاد شجریان منتظر انتشار نسخه استودیویی برخی از آثار آلبوم طریق عشق بودند، آلبومی که قرار است بلاخره تا دقایقی دیگر رونمایی بشود.

مراسم رونمایی از طریق عشق امروز ساعت ۱۰:۳۰ صبح در تالار وحدت برگزار می‌شود. گرچه پیش از این اعلام شده بود که هم‌زمان با رونمایی آلبوم در روز دوشنبه عرضه آن هم انجام خواهد شد اما طبق آخرین اخبار عرضه آلبوم یک روز پس از معرفی در روز سه‌شنبه اتفاق می‌افتد. این اثر توسط موسسهایران‌گام در سراسر کشور منتشر می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

در زیر نمونه صوتی ای از آلبوم وجود دارد که میتوانید به آن گوش فرا دهید.

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply