مجله تفر یحی آموزشی

علت ترش کردن معده چیست / چه علایم و چه زمانی اتفاق می افتد Reviewed by Momizat on . به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 :چه زمانی معده ترش می‌کند؟ متخصص گوارش با اشاره به علائم ترش کردن معده گفت: استعمال دخانیات،بارداری و اضافه وزن از جمله عوامل ترش به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 :چه زمانی معده ترش می‌کند؟ متخصص گوارش با اشاره به علائم ترش کردن معده گفت: استعمال دخانیات،بارداری و اضافه وزن از جمله عوامل ترش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گوناگون » پزشکی و سلامت » علت ترش کردن معده چیست / چه علایم و چه زمانی اتفاق می افتد

علت ترش کردن معده چیست / چه علایم و چه زمانی اتفاق می افتد

به گزارش مجله اینترنتی کافه 7 :چه زمانی معده ترش می‌کند؟

متخصص گوارش با اشاره به علائم ترش کردن معده گفت: استعمال دخانیات،بارداری و اضافه وزن از جمله عوامل ترش کردن یا رفلاکس معده است.

حسن رزاقی گفت: در معده دریچه‌ای وجود دارد که در حالت طبیعی به محض عبور غذا بسته می‌شود، اما اگر به طور کامل بسته نشود اسید معده ترشح شده و به سمت بالا حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: این عمل را رفلاکس یا در اصطلاح عامیانه ترش کردن می گویند و با علائمی مثل سوزش سر دل همراه است.

این متخصص گوارش گفت: در صورتی که فرد بیش از 2 بار در هفته با علائم رفلاکس معده مواجه شود باید به پزشک معالجه کند.

رزاقی ادامه داد: بیشترین علائم رفلاکس معده داشتن حالت تهوع، سرفه مداوم، درد قفسه سینه، خس خس سینه و التهاب گلو است به طوری که گاهی فرد احساس می کند صدایش می گیرد.

این متخصص گوارش عوامل پیدایش رفلاکس معده را اضافه وزن،خوردن بیش از حد غذاهای چرب، مصرف دخانیات،الکل و قهوه یا شکلات، بارداری و استرس بیان کرد و گفت: این عوامل باعث فشار آمدن به دریچه معده شده و آن را ضعیف می‌کند.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا