مجله تفر یحی آموزشی

پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند Reviewed by Momizat on . پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند مجله اینترنتی کــــــافــــــــه ســــــون : اگر از شما بپرسند ضروری‌‌ترین عضو بدن برای زندگی چیست، بد پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند مجله اینترنتی کــــــافــــــــه ســــــون : اگر از شما بپرسند ضروری‌‌ترین عضو بدن برای زندگی چیست، بد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گوناگون » پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

مجله اینترنتی کــــــافــــــــه ســــــون : اگر از شما بپرسند ضروری‌‌ترین عضو بدن برای زندگی چیست، بدون تردید به قلب یا مغز اشاره می‌کنید. تصور زندگی بدون هر یک از این دو عضو غیر ممکن است.پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

پسری-که-۵۵۵-روز-را-بدون-قلب-سپری
اما در یک اتفاق عجیب یک جوان ۲۵ ساله ۵۵۵ روز را در انتظار عمل پیوند قلب با یک قلب مصنوعی بر پشتش گذراند. این جوان ۲۵ ساله به تازگی با عمل پیوند قلب از خطر مرگ نجات یافته است، اما نکته عجیب درباره او این است که او بیشتر از یک سال قبل از عمل بدون قلب انسانی درون بدنش زنده مانده است.

پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

به جای قلب « استن لارکین» ۵۵۵ روز را با یک قلب مصنوعی که درون یک کوله پشتی بر پشت او بوده سپری کرد که خون را به قسمت­های مختلف بدن او پمپاژ می‌کرد. این موفقیت نشان می‌دهد می‌توان همین شیوه را برای دیگر بیمارانی که نیاز به پیوند قلب دارند تا زمان پیدا شدن یک اهدا کننده به کار گرفت.

پسری که ۵۵۵ روز را بدون قلب سپری کرد و در نهایت زنده ماند

نکته جالب درباره این تجربه این است، که بسیاری از بیماران قلبی بر اثر فاصله بین عمل قلب و زمانی که قلب خودشان کارایی‌اش را از دست می‌دهد، دچار عوارض جدی شده و حتی ممکن است جانشان را از دست بدهند. گزارش این روش موفق پزشکی که در پایگاه « ساینس دیلی» منتشر شده است نشان می‌دهد استن و برادرش هر دو به بیماری « کاردیو میوپاتی» ارثی مبتلا هستند که نوعی بیماری ارثی است که می‌تواندمنجر به سکته­ های مرگبار بدون هیچ پیش آگهی شود و یکی از دلایل مرگ­های ناگهانی بین ورزشکاران است. استن حالا کاملا از عوارض ناشی از عمل جراحی پیوند قلب رها شده و به خوبی و مانند یک انسان سالم به زندگی ­اش مشغول است. او در طول دورانی که با قلبی شبیه کوله پشتی بر پشتش زندگی کرد، فقط از فعالیت‌های ورزشی منع شده بود.

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا