مجله تفر یحی آموزشی

داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید Reviewed by Momizat on . داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید   فرانسوا حسین داور فرانسوی مسابقه آشپزی «دستپخت» است که مسلمان شده و با یک خانم ایرانی ازدواج کرده است و در گفتگویی ا داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید   فرانسوا حسین داور فرانسوی مسابقه آشپزی «دستپخت» است که مسلمان شده و با یک خانم ایرانی ازدواج کرده است و در گفتگویی ا Rating:
شما اینجا هستید: خانه » گوناگون » داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید

داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید

داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید

 

مسابقه دستپخت

فرانسوا حسین داور فرانسوی مسابقه آشپزی «دستپخت» است که مسلمان شده و با یک خانم ایرانی ازدواج کرده است و در گفتگویی از ویژگی های مردم ایران سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقه آشپزی «دستپخت» به تهیه کنندگی شاهرخ امیر معزی کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه حدود ساعت ۲۰ از این شبکه روی آنتن می رود. فرانسوی حسین، سرآشپز بین المللی از داوران این مسابقه است.

فرانسوا حسین درباره حرفه آشپزی و همچنین جزییاتی از زندگی خود گفت: من متولد ۱۹۶۰شهر مس در شمال فرانسه هستم و در شهر ورسای بزرگ شدم، حدود ٢٠ سال به صورت حرفه ای در شغل آشپزی مشغول به كارم  و به عنوان سرآشپز در کشورهای فرانسه، آلمان و لوگزامبورگ كار کرده ام.

وی همچنین درباره دین خود و ازدواجش که با یک همسر ایرانی بوده است، توضیح داد: در حال حاضر افتخار دارم كه بگویم مسلمان شدم و شیعه هستم. با یک خانم ایرانی ازدواج کردم و از زندگی در ایران لذت می برم و این کشور را بسیار دوست دارم. حداقل هفته ای دو بار برای زیارت، نماز و نیایش به امامزاده صالح (ع) می روم و سعی می كنم نماز جمعه را هیچ وقت از دست ندهم. تازه فهمیدم كه خدا چقدر من را دوست داشته است و از این كه خداوند من را با دین اسلام آشنا کرد و از گمراهی نجاتم داد خیلی خوشحال هستم.

این داور آشپزی به روحیات و ویژگی های مردم ایران اشاره و بیان کرد: من ایرانیان را بسیار دوست دارم چراکه مردمانی خون گرم و مهربان هستند. در این مدتی که در ایران بودم اصطلاحات جالبی را هم از مردم یاد گرفتم مانند «قربونت برم»، «فدات بشم» و … که جملات عاطفی و مهربانانه ای است.

داور مسابقه «دستپخت» درباره غذاهای ایرانی اظهار کرد: غذاهای ایرانی پر از خلاقیت و تكنیك و تنوع است. تاکنون تحقیقات خیلی وسیعی در مورد غذاهای ایرانی انجام دادم و باید بگویم غذاهای خوشمزه و كاملی هستند، البته غذاها باید امروزی تر شوند. در حال حاضر رقابت بسیار خوبی بین سرآشپزان مسابقه «دستپخت» در جریان است که قطعا برای بینندگان جالب و دیدنی خواهد بود. این مسابقه هفته ای سه بار از شبکه یک پخش می شود و من در ادامه منتظر حضور حرفه ای های آشپزی در «دستپخت» هستم.

فرانسوا حسین فرانسوی الاصل و مسلمان شیعه است که در حال حاضر در تهران زندگی می کند و دارای مدرک سرآشپزی بین المللی غذاهای ملل است و مطالعات بسیاری در ارتباط با غذاهای ایرانی انجام داده است.

داور فرانسوی «دستپخت» از خود می گوید

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا