مجله تفر یحی آموزشی

خون ریخته شده ناصرالدین شاه در زمان قتلش روی صندلی بعد از ۱۱۶ سال همچنان باقیست Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7: ناصرالدین شاه در 12 اردیبهشت 1275 هجری شمسی در آستانه پنجاهمین سال سلطنت خود هنگامی که به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم رفته بود، بدست میرزا رض مجله اینترنتی کافه 7: ناصرالدین شاه در 12 اردیبهشت 1275 هجری شمسی در آستانه پنجاهمین سال سلطنت خود هنگامی که به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم رفته بود، بدست میرزا رض Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گوناگون » خون ریخته شده ناصرالدین شاه در زمان قتلش روی صندلی بعد از ۱۱۶ سال همچنان باقیست

خون ریخته شده ناصرالدین شاه در زمان قتلش روی صندلی بعد از ۱۱۶ سال همچنان باقیست

محبوب کن - فیس نما
مجله اینترنتی کافه ۷: ناصرالدین شاه در ۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵ هجری شمسی در آستانه پنجاهمین سال سلطنت خود هنگامی که به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم رفته بود، بدست میرزا رضای کرمانی هدف گلوله قرار گرفت و جان سپرد. پس از مضروب شدن، پیکر ناصرالدین شاه را بر یک صندلی نشاندند و دستمالی بر زخم او گذاشتند. این صندلی و دستمال که بقایای خون خشک شده شاه قاجار پس از یکصدوشانزده سال بر آنها دیده می شود، هم اکنون در کاخ موزه گلستان نگهداری می شوند.
در سال ۱۳۸۴ سازمان میراث فرهنگی با همکاری انیستیتو پاستور اقدام به استخراج DNA ناصرالدین شاه از روی دستمال آغشته به خون وی کرد.با وجود موفقیت انیستیتو پاستور در استخراج DNA، هنوز اطلاعات بدست آمده از تجزیه و تحلیل DNA منتشرنشده است. گفتنی است آزمایش DNA اطلاعات بسیاری درباره ویژگی‌های جسمی و ژنتیک از گروه خون، قد، رنگ چشم و بیماری‌ها گرفته تا روحیات و ویژگی‌های خلقی افراد را مشخص می‌کند.در گفتگو با مسئولان موزه در خصوص انتشار گزارش آزمایش دی ان ای مذکور، متأسفانه پاسخ دقیقی ارائه نگردید و همچنان نتیجه آزمایش فوق که در نوع خود بسیار قابل توجه است در هاله ای از ابهام فرو رفته است.
ماجرای صندلی خونین ناصرالدین شاه +تصاویر
ماجرای صندلی خونین ناصرالدین شاه

۱۵۲ total views, 1 views today

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا