مجله تفر یحی آموزشی

آهنگی که باعث خودکشی افراد زیادی در جهان شد + دانلود و ترجمه آهنگ Reviewed by Momizat on . مجله اینترنتی کافه 7 : رژو شرش پیانیست و آهنگسازی مجارستانی بود. او در یک حادثه، یکی از دست هایش را از دست داد و بعد از آن بود که به آهنگ نویسی و خوانندگی روی آ مجله اینترنتی کافه 7 : رژو شرش پیانیست و آهنگسازی مجارستانی بود. او در یک حادثه، یکی از دست هایش را از دست داد و بعد از آن بود که به آهنگ نویسی و خوانندگی روی آ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گوناگون » آهنگی که باعث خودکشی افراد زیادی در جهان شد + دانلود و ترجمه آهنگ

آهنگی که باعث خودکشی افراد زیادی در جهان شد + دانلود و ترجمه آهنگ

مجله اینترنتی کافه 7 : رژو شرش پیانیست و آهنگسازی مجارستانی بود. او در یک حادثه، یکی از دست هایش را از دست داد و بعد از آن بود که به آهنگ نویسی و خوانندگی روی آورد و یاد گرفت که با یک دست پیانو بنوازد. شرش ، آهنگ های بسیاری ساخته اما معروفترین آنها «یکشنبه غم انگیز» نام دارد که برایش بدنامی آورد و در سراسر دنیا موجب خودکشی هزاران نفر شد.

آهنگی که باعث خودکشی افراد زیادی در جهان شد + دانلود و ترجمه آهنگ

اولین بار ماموران پلیس بوداپست فوریه 1936هنگام تحقیق روی پرونده خودکشی کفاشی به نام جوزف کلر به قدرت این آهنگ پی بردند. آنها متوجه شدند که متوفی به جای وصیتنامه یا متنی که دلیل خودکشی اش را توضیح دهد، کاغذی با چند بیت شعر از یکشنبه غم انگیز به جا گذاشته. آنها گمان کردند که این ترانه برای جوزف کلر، خاطرهای شخصی را تداعی می کرده است.

avayezendegi_cursedmusicians_006

پس از مرگ جوزف کلر، خودکشیهای دیگری در مجارستان اتفاق افتاد که در تمام آنها رد پای یکشنبه غمگین وجود داشت. بعضی از درگذشتگان، شعر این ترانه را به جای وصیتنامه از خود باقی گذارده و بعضی ها نیز پیش از مرگ به تأثیر این آهنگ بر تصمیمشان به خودکشی اشاره کرده بودند. ماهیگیران می گفتند که هر چند گاه یک بار، بدن بیجانی را از رودخانه دانوب بالا می کشند که در انگشت های به هم چفت شده اش کاغذی را چنگ زده و همیشه در تکه هایی از کاغذ که در مشت جنازه از آب محفوظ مانده است، ابیاتی از یکشنبه غم انگیز را پیدا می کنند.

آهنگ یکشنبه غم انگیز، بیش از 70 بار توسط خوانندگان مختلف به زبان های غیرمجاری بازخوانی شد اما حتی تغییر زبان هم فرقی نداشت، چرا که در هر کشوری، درست بعد از انتشار نسخه بومی آهنگ، آمار مرگ و خودکشی به یکباره بالا می رفت و همین مسئله باعث شد تا از سرس به بدنامی یاد شود.

پخش این آهنگ از طرف بسیاری از دولت ها ممنوع اعلام شد حتى اين آهنگ تا سال 2002 در لیست آهنگ های بَن شده توسط بی بی سی نیز قرار داشت. نکته عجیب اینکه شرش هم از نفرین این آهنگ در امان نماند و درست در یک روز یکشنبه در سال 1968، در سن 68 سالگی بعد از گوش دادن دوباره به آهنگ، از پنجره اتاقش به بیرون پرید ولی جان سالم به در برد با این حال در بیمارستان بوسیله سیم برق به زندگی خود پایان داد. فردای مرگ شرش، روزنامه نیویورک تایمز نوشت: روز گذشته رژو شرش سازنده آهنگ مشهور «یکشنبه غم انگیز» به زندگی خود خاتمه داد. دیروز یکشنبه بود.

آهنگی که باعث خودکشی افراد زیادی در جهان شد + دانلود و ترجمه آهنگ


photo_2016-08-03_01-52-00

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا