اموزش شیرینی پزی

پخت شیرینی بادامی 1395+نکاتی مهم شیرینی+مواد لازم

شیرینی بادام

شیرینی بادامی

نکاتی مهم :این شیرینی های کوچک و ترد مناسب برای مهمانی های عصرانه و جشن هایی مانند عید و تولد میباشد ؛ برای تهیه این شیرینی فقط از روغن جامد استفاده کنید چون کره یا روغن مایع موجب میشود شیرینی بافت خوبی پیدا نکند و پس از پخت خرد شود.

مواد لازم:

بادام شیرین ۱۲۵ گرم  .  پودر قند ۱۵۰ گرم  .  روغن جامد 150 گرم

آرد گندم  ۱۲۵ گرم  .  پودر هل 2 قاشق چایخوری  .  مغز بادام مقداری برای تزئین

 

طرز تهیه ی شیرینی بادامی

طرز تهیه ی شیرینیبادامی : بادام ها را 10 دقیقه در اب جوش بریزید سپس پوست بادام ها را جدا کنید ، بادام های بدون پوست را پس از خشک شدن با دستگاه اسیاب کنید تا بافتی نرم و خمیری پیدا کنند.

درون کاسه ای پودر قند ، هل و روغن جامد را با همزن برقی انقدر بزنید تا مخلوط نرم و سفید رنگی بدست اید سپس کم کم ارد را اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید ، پس از مخلوط شدن تمام مواد بادام اسیاب شده را اضافه کنید سپس خمیر را حدود 1 ساعت استراحت دهید.

داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و گلوله های کوچکی از خمیر بگیرید و پهن کنید و در سینی بچینید سپس روی هر کدام یک بادام قرار دهید و کمی کره یا زرده تخم مرغ روی ان بزنید.

سینی را درون فری که از نیم ساعت قبل با حرارت 160 درجه سانتیگراد گرم کرده اید به مدت 10 – 15 دقیقه قرار دهید ( وقتی زیر شیرینی ها  کمی طلایی شد یعنی پخته است ) ؛ اجازه دهید شیرینی ها خنک شوند سپس درون ظرف مناسب قرار دهید و سرو کنید.

نکاتی مهم در رابطه با شیرینی بادامی

نکته ها : این شیرینی های کوچک و ترد مناسب برای مهمانی های عصرانه و جشن هایی مانند عید و تولد میباشد ؛ برای تهیه این شیرینی فقط از روغن جامد استفاده کنید چون کره یا روغن مایع موجب میشود شیرینی بافت خوبی پیدا نکند و پس از پخت خرد شود.

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply