مجله تفر یحی آموزشی

دسر خوشمزه ی موزی با بیسکویت پتی بور+عکس Reviewed by Momizat on . نمیدانم شما چقدر اهل درست کردن دسرهای مختلف یا خوردن آنها هستید البته اکثر مردم خوردن دسر را دوست دارند حتی آنها که زیاد شیرینی خور نیستند. شاید هم اینطور نباشد نمیدانم شما چقدر اهل درست کردن دسرهای مختلف یا خوردن آنها هستید البته اکثر مردم خوردن دسر را دوست دارند حتی آنها که زیاد شیرینی خور نیستند. شاید هم اینطور نباشد Rating:
شما اینجا هستید: خانه » آشپزی و تغذیه » اموزش شیرینی پزی » دسر خوشمزه ی موزی با بیسکویت پتی بور+عکس

دسر خوشمزه ی موزی با بیسکویت پتی بور+عکس

نمیدانم شما چقدر اهل درست کردن دسرهای مختلف یا خوردن آنها هستید البته اکثر مردم خوردن دسر را دوست دارند حتی آنها که زیاد شیرینی خور نیستند. شاید هم اینطور نباشد؟!! اما بگذارید یک سوال از شما بپرسم : آیا تا به حال به مهمانی رفته اید که اصلا دسری سرو نشود ؟ لابد می گویید خیر یا شاید هم بگویید بله !!!!؟؟ سوال دیگر من اینست  چند ساعت صرف درست کردن غذا و بعد هم دسر می کنید تا میز غذای مجللی بچینید ؟ یا اینکه چند هزار تومان ناقابل باید خرج کنید تا دسر آماده تهیه بفرمایید؟ راستش را بخواهید غرض از این مقدمه چینی ، آشنا کردن شما با دسریست که دسته کمی از کیک های  چند لایه ندارد اما درست کردن آن بسیار مقرون به صرفه می باشد هم از لحاظ مالی هم از لحاظ زمانی  خلاصه به درد قشر شاغل جامعه می خورد کسانی که زیاد وقت پخت و پز کیک را ندارند. درست کردن این دسر را از خواهرم یاد گرفتم اینکه خواهرم از کجا یاد گرفته لابد از همکارانش !

دسر خوشمزه ی موزی با بیسکویت پتی بور+عکس

مواد لازم:

بیسکوئیت پتی بور  دو بسته

پودینگ آماده ( شکلاتی یا هر نوع طعمی که دوست دارید )  من برای اینکه تبلیغ مارک خاصی از پودینگ نشود نام پودینگ آماده را ذکر نمی کنم و لی توصیه من به شما اینست که حتما  از پودینگ قابل اطمینان و خوش طعمی استفاده نمایید.

نکته: می توانید از انواع پودینگ ها و میوه لای به لای دسر استفاده کنید.

روش تهیه:

 

پودینگ را طبق دستور بسته ی خریداری شده تهیه می کنیم  . اگر پودینگ گرم بود صبر می کنیم تا خنک شود،  سپس کف یک ظرف مناسب  یک لایه بیسکوییت می گذاریم و روی آنرا با پودینگ می پوشانیم و همینطور لایه به لایه پیش می رویم . روی لایه ی آخر بیسکوییت را نیز پودینگ می ریزیم و با قاشق آنر صاف می کنیم و در مرحله آخر با پودر نارگیل یا پسته و یا هر چیز دلخواه خودمان تزیین می کنیم. ظرف را  سلفون پیچ کرده و داخل یخچال می گذاریم تا برای چند ساعت یا یک شب در یخچال بماند.  پس زا گذشت مدت زمان گفته شده ، دسر آماده سرو می باشد. این دسر مثل کیک لایه دار به چشم می آید زیرا  در مدتی که دسر در یخچال استراحت می کند پودینگ به جان بیسکوییت ها رفته و بیسکوییت ها باد می کنند و بافتی مثل کیک به خود می گیرند.

نکته: آگر فکر می کنید در برش زدن دسر مشکل خواهید داشت  می توانید قبل از چیدن اولین لایه ی بیسکوییت یا همان لایه ی پایه که کف ظرف می باشد، کف قالب یک لایه فویل آلومینیوم یا سلفون پهن کنید به طوریکه کل قالب را پوشانده و حتی اضافه تر از اندازه ی دیواره ی قالب باشد تا به راحتی  پس از درست کردن دسر،  اضافه ی سلفون یا فویل روی دسر را نیز پگیرد.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا