آشپزی و تغذیه, آموزش انواع غذاها

طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص نوروز/آموزش تصویری

طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص نوروز/آموزش تصویری

امروز در سایت کافه سون.نت ببینید”طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص نوروز/آموزش تصویری”

روش تهیه کوفته تبریزی

kofte-tabrizi_cafeseven.net

طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص

مواد لازم کوفته تبریزی مخصوص:

500 گرم گوشت گوساله چرخ کرده
80 گرم آرد
2 /1 ق چ بیکینگ پودر
1 عدد پیاز رنده شده
3 /1 ق چ ادویه گرام ماسالا
3  /1 ق چ زیره
به میزان لازم نمک و فلفل
مواد لازم برای سس
200 گرم ماست چکیده
35 گرم آرد
4  /3 ق چ زیره
1 عدد پیاز خرد شده
2 حبه سیر خرد شده
1  تکه زنجبیل رنده شده
2 ق چ پودر کاری
به میزان لازم نمک و فلفل و روغن
3 /1 ق چ زردچوبه
1 عدد گوجه فرنگی خرد شده
2 ق س آب لیمو
2 عدد فلفل سبز خرد شده

طرز تهیه:

1. در یک کاسه ماست و آرد را با هم مخلوط کنید. ۷۰۰ گرم آب هم به آن ها اضافه کرده و هم بزنید. در یک تابه گود روغن را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. همه ادویه ها برای تهیه سس را داخل آن تفت دهید. بعد از ۳-۲ دقیقه پیاز خرد شده را همراه با سیر و زنجبیل داخل تابه بریزید و تفت دهید. مخلوط ماست را هم بریزید. حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید. مرتب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. حرارت را کم کرده و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا سس غلیظ شود.
۲٫ همه مواد برای تهیه کوفته ها را داخل یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. ۲ قاشق سوپ خوری آب هم به مواد اضافه کرده و ورز دهید. از مواد اندازه یک گردو بردارید و آن را خوب گرد کنید. کوفته ها را به همین شکل آماده کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس کوفته ها را داخل آن سرخ کنید. بعدازآنکه سس غلیظ شد، کوفته ها را داخل سس قرار دهید. در انتها فلفل سبزها همراه آب لیمو به مواد اضافه کنید. بعد از ۱۰-۵ دقیقه حرارت را خاموش کرده ، خوراک را سرو کنید.

*****

طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص

طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص,روش اصلی تهیه کوفته تبریزی مخصوص , کوفته تبریزی مخصوص,دستور عمل کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص خوشمزه, عکس کوفته تبریزی مخصوص, انواع کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص اصل,کوفته تبریزی مخصوص,طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص,روش اصلی تهیه کوفته تبریزی مخصوص , کوفته تبریزی مخصوص,دستور عمل کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص خوشمزه, عکس کوفته تبریزی مخصوص, انواع کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص اصل,کوفته تبریزی مخصوص,طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص,روش اصلی تهیه کوفته تبریزی مخصوص , کوفته تبریزی مخصوص,دستور عمل کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص خوشمزه, عکس کوفته تبریزی مخصوص, انواع کوفته تبریزی مخصوص, کوفته تبریزی مخصوص اصل,کوفته تبریزی مخصوص, پاستا طرز پخت کوفته تبریزی مخصوص طرز پخت کوفته تبریزی مخصوص خانگی طرز پخت کوفته تبریزی مخصوص ساده طرز تهیه پاستا طرز تهیه پاستا کاسنی طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص خانگی طرز تهیه کوفته تبریزی مخصوص ساده کوفته تبریزی مخصوص کوفته تبریزی مخصوص خوشمزه

مطالب مرتبط

admin

Leave a Reply