مجله تفر یحی آموزشی

خوشمزه ترین دسرهایی رم Reviewed by Momizat on . خوشمزه ترین دسرهایی رم   . تیرامیسو در Bar Pompi Bar Pompi خود را سلطان تیرامیسو می نامد که برای رم ادعای متکبرانه ای است. اما این شیرینی فروشی 55 ساله تیر خوشمزه ترین دسرهایی رم   . تیرامیسو در Bar Pompi Bar Pompi خود را سلطان تیرامیسو می نامد که برای رم ادعای متکبرانه ای است. اما این شیرینی فروشی 55 ساله تیر Rating:
شما اینجا هستید: خانه » آشپزی و تغذیه » آموزش انواع غذاها » خوشمزه ترین دسرهایی رم

خوشمزه ترین دسرهایی رم

خوشمزه ترین دسرهایی رم

 

. تیرامیسو در Bar Pompi

خوشمزه ترین دسرهای رم

Bar Pompi خود را سلطان تیرامیسو می نامد که برای رم ادعای متکبرانه ای است. اما این شیرینی فروشی 55 ساله تیرامیسویی فوق العاده درست می کند که خیلی از ساکنین رم قسم می خورند کخ بهترین است. این تیرامیسو با لایه هایی از بیسکوییت که در اسپرسو خیسانده شده به همراه کرم ماسکارپونه درست شده است. نه زیاد شیرین و نه زیاد تلخ، به طرز شگفت آوری سبک اما طعم دار. Pompi چند طعم را برای تیرامیسو در نظر گرفته است: توت فرنگی، پسته، موز، شکلات تلخ و نوتلا. اما هیچ کدام به پای طعم کلاسیک آن یعنی کاکائو نمی رسد.

2. کانولی در Ciuri Ciuri

خوشمزه ترین دسرهای رم

Ciuri Ciuri بستنی فروشی و شیرینی فروشی سیسلیایی است که همه چیز از گرانیتا تا کاساتا می فروشد اما شما برای کانولی اینجا هستید. هر کانولی دقیقا قبل از اینکه سرو شود از ریکوتا پر می شود. بر خلاف جاهای دیگر، کانولی Ciuri Ciuri سبک و ترد است و ریکوتای درون آن فقط به اندازه کافی شیرین است. این کافی همچنین کانولینی هم سرو می کند که کوچکتر است. در حال حاضر Ciuri Ciuri چهار شعبه در رم دارد که شعبه Monti کماکان معروف ترین و بهترین آنهاست.

3. کورنتو در کافه Barberini

خوشمزه ترین دسرهای رم

در این کافه و شیرینی فروشی که از سال 1934 فعال است همه چیز خوشمزه است. استکان های تیرامیسو، دونات های نوتلا و کیک های خامه ای که با میوه تزئیین شده است همه عالی هستند. اما کورنتوهای آن مانند اثر هنری هستند. این کورنتوها که هر روز صبح پخته می شوند لایه لایه و کره ای هستند طوری که به دستان شما می چسبند. این کورنتوها ترکیب فوق العاده ای برای کاپوچینوی صبحگاهی هستند. اما اگر اسنک سنگین تری می خواهید کورنتوها را با خامه بگیرید.

4. شیرینی ناپلئونی در شیرینی فروشی Cavaletti

خوشمزه ترین دسرهای رم

از شیرینی ناپلئونی در سراسر دنیا انواع محتلفی وجود دارد اما فقط ایتالیایی ها هستند که هنر درست کردن شیرینی هایی دارند که بسیار سبک و لطیف اند. در Cavaletti شیرینی ناپلئونی یا millefoglie بیش از پنج دهه است که در ظرف های کوچک گرد یک نفره یا در سینی های بزرگ برای عروسی ها سرو می شود. با وجود اینکه این شیرینی ها با خامه، کره و بادام پر شده است، اما به شدت سبک و تازه هستند. Cavaletti کیک های فوق العاده دیگری نیز سرو می کند از جمله Black Forest و Mont Blanc اما برای رسیدن به ناپلئونی ها قبل از ظهر آنجا باشید.

5. بستنی ایتالیایی در Gelateria I Caruso

خوشمزه ترین دسرهای رم

در این بستنی فروشی بستنی جلوی شما در حالی که از پشت شیشه نگاه می کنید درست می شود. سپس بستنی با خامه زده شده ساده یا طعم دار پوشیده می شود.

6. بیسکوئیت در Biscottificio Innocenti

خوشمزه ترین دسرهای رم

رد شدن از جلوی این مغازه بدون اینکه به ویترین مملو از بیسکوییت آن نگاه کنید غیر ممکن است! حتی اگر ویترین آن شما را جذب نکند عطر شیرین بیسکوییت این کار را می کند و قبل از اینکه بدانید داخل این مغازه کوچک هستید. این بیسکوییت های خانگی عالی هستند. بالاخره هرچه باشد این مغازه از سال 1920 بیسکوییت می فروشد. از بین این بیسکوییت ها brutti ma buoni (زشت اما خوشمزه) بسیار معروف هستند.

7. ماریزوتو با خامه در Regoli Pasticceria

خوشمزه ترین دسرهای رم

شاید تا حالا اسم ماریزوتو، دسر کلاسیک رومی را نشنیده باشید. ماریزوتو نان خمیری شیرینی است که بعضی وقتها با کشمش و دانه کاج درست می شود. البته ماریزوتو خوشمزه است اما مدل ایتالیایی آن (طبق معمول!) خوشمزه تر است: خمیر تازه از فر خارج می شود، از وسط نصف می شود و چنان با خامه پر می شود که خمیر آن دیگر دیده نمی شود! این همان است که در Regoli Pasticceria خواهید یافت. این دسری نیست که بتوان هر روز آن را خورد اما رم را بدون امتحان کردن آن ترک نکنید.

 

 

خوشمزه ترین دسرهایی رم

مطالب مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید .

بازگشت به بالا